Ідея уряду відмовитися від ремонтів електричних мереж для того, щоб знизити тариф на електроенергію, обернуться масовими аваріями і відключеннями споживачів.

Таку думку висловив політолог Кирило Сазонов.

«Як політолог я вже бачу картину, як сидять взимку українці в своїх темних будинках і квартирах. У когось віялове відключення, у когось аварія на лінії-вирішили не ремонтувати свого часу», - повідомив політолог.

Він підкреслив, що міністерство запропонувало знизити населенню тариф на 24 коп./кВт.година, що при середньому споживанні становитиме 20-25 грн на місяць.

«А дадуть цю пільгу, тримайтеся міцніше, за рахунок коштів, призначених для ремонтів ліній електропередачі. Хочете знижку? Відмінно, ловіть. Заощадимо на ремонті. Це як запропонувати водіям заощадити і не купувати зимову гуму. І не ремонтувати машину взагалі-економія для сімейного бюджету в наявності. Миттєво-так. А потім, коли почнуться обриви ліній, аварії на підстанціях і що? Всі будуть сидіти в темряві. Тому що вирішили нічого не лагодити і заощадити на ремонті», - додав політолог.

Популярні новини зараз
Народилися у двох сорочках: знаки Зодіаку, за якими удача ходить по п'ятах Дружина першого "Холостяка" Макса Чмерковського налякана після трьох викиднів: "Просто скажу, як є" Макс Чмерковський розповів, як його змусили зробити найбільшу помилку в житті: "Я не люблю про це говорити" Чому не можна тримати кришку унітазу відкритою: питання не лише гігієни
Показати ще

Нагадаємо, Кабмін планує знизити тарифи на електроенергію для населення за рахунок різкого скорочення витрат на ремонти обладнання та лінії електропередачі, 70% яких і так знаходяться в аварійному стані.

Втрати в українських електромережах перевищують 10%, що обходиться споживачам в 20 млрд грн щорічно.

Поточний тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 1,68 грн/кВт при ринковій ціні понад 4 грн/кВт.ч. Тариф на електроенергію в Україні залишається в 4 рази нижче, ніж у країнах Європи і не переглядався з 2017 року. За рахунок відмови від ремонту електромереж, уряд може знизити тарифи до 1,44 грн/кВт.ч.

Для вирішення проблем аварійності електромереж в 2020 році НКРЕКП прийняло рішення про введення в країні RAB-регулювання. Мета-збільшити інвестиції в заміну та оновлення електричних мереж. У 2021 році інвестиції в електричні мережі зросли на 30-40%.