Ідея уряду відмовитися від ремонтів електричних мереж для того, щоб знизити тариф на електроенергію, обернуться масовими аваріями і відключеннями споживачів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТаку думку висловив політолог Кирило Сазонов.
«Як політолог я вже бачу картину, як сидять взимку українці в своїх темних будинках і квартирах. У когось віялове відключення, у когось аварія на лінії-вирішили не ремонтувати свого часу», - повідомив політолог.
Він підкреслив, що міністерство запропонувало знизити населенню тариф на 24 коп./кВт.година, що при середньому споживанні становитиме 20-25 грн на місяць.
«А дадуть цю пільгу, тримайтеся міцніше, за рахунок коштів, призначених для ремонтів ліній електропередачі. Хочете знижку? Відмінно, ловіть. Заощадимо на ремонті. Це як запропонувати водіям заощадити і не купувати зимову гуму. І не ремонтувати машину взагалі-економія для сімейного бюджету в наявності. Миттєво-так. А потім, коли почнуться обриви ліній, аварії на підстанціях і що? Всі будуть сидіти в темряві. Тому що вирішили нічого не лагодити і заощадити на ремонті», - додав політолог.
Нагадаємо, Кабмін планує знизити тарифи на електроенергію для населення за рахунок різкого скорочення витрат на ремонти обладнання та лінії електропередачі, 70% яких і так знаходяться в аварійному стані.
Втрати в українських електромережах перевищують 10%, що обходиться споживачам в 20 млрд грн щорічно.
Поточний тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 1,68 грн/кВт при ринковій ціні понад 4 грн/кВт.ч. Тариф на електроенергію в Україні залишається в 4 рази нижче, ніж у країнах Європи і не переглядався з 2017 року. За рахунок відмови від ремонту електромереж, уряд може знизити тарифи до 1,44 грн/кВт.ч.
Для вирішення проблем аварійності електромереж в 2020 році НКРЕКП прийняло рішення про введення в країні RAB-регулювання. Мета-збільшити інвестиції в заміну та оновлення електричних мереж. У 2021 році інвестиції в електричні мережі зросли на 30-40%.