Видавець Юрій Комельков у програмі “Tiger news” з Петром Охотіним розповів, що в українській історії було три культурних явища, що мають світове значення.

Юрій Комельков розповів, які знакові культурні події були в історії України з часів Київської Русі.

“З того, що має світове значення, було три явища культурних. Це, безумовно, культура Київської Русі. Ми бачимо і досі залишки у вигляді храмів, розписів і так далі. Софія Київська і таке інше. Їх не купиш, але вони існують. Це фантастична штука. Наприклад, станція метро “Золоті ворота” — це ж мистецтво Київської Русі. Її визначили в десятці найкрасивіших станцій метро світу”, - сказав Комельков.

За його словами, культура Київської Русі свого часу була передовою у світі, але її знищили татаро-монголи.

“Друге явище світового значення — це українське бароко. Воно сформувалося з певних сторін, це і козацтво, і гетьмани, і так далі. Але воно стало окремим, не європейським, а якраз українським. І третє, найбільш впливове у світі — це авангард. В історії України є три таких потужних культурних періоди, про які варто казати. Але живе на сьогодні тільки один, це авангард і так званий поставангардизм”, - додав видавець.

Популярні новини зараз
25 вересня з очей ікони Пресвятої Богородиці Боянської потекла сльоза: сильна молитва Діві Марії про захист "Христос воскрес і ви воскреснете": патріарх Гундяєв закликав росіян йти помирати за "квиток до раю" Яйця стануть справжнім делікатесом: експерт попередив про стрімке підвищення цін 36,6 грн чи 50 грн: в НБУ попередили, чого чекати від курса долара у найближчі місяці
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, на Хортиці створили унікальне лазерне шоу.

Окрім цього, Знай.ua повідомляв, що депутатка розповіла, як у Києві знищують історичний центр.