Видавець Юрій Комельков у програмі “Tiger news” з Петром Охотіним розповів, що в українській історії було три культурних явища, що мають світове значення.

Юрій Комельков розповів, які знакові культурні події були в історії України з часів Київської Русі.

“З того, що має світове значення, було три явища культурних. Це, безумовно, культура Київської Русі. Ми бачимо і досі залишки у вигляді храмів, розписів і так далі. Софія Київська і таке інше. Їх не купиш, але вони існують. Це фантастична штука. Наприклад, станція метро “Золоті ворота” — це ж мистецтво Київської Русі. Її визначили в десятці найкрасивіших станцій метро світу”, - сказав Комельков.

За його словами, культура Київської Русі свого часу була передовою у світі, але її знищили татаро-монголи.

“Друге явище світового значення — це українське бароко. Воно сформувалося з певних сторін, це і козацтво, і гетьмани, і так далі. Але воно стало окремим, не європейським, а якраз українським. І третє, найбільш впливове у світі — це авангард. В історії України є три таких потужних культурних періоди, про які варто казати. Але живе на сьогодні тільки один, це авангард і так званий поставангардизм”, - додав видавець.

Популярні новини зараз

Сергію Міхалку з "Ляпіс Трубецкой" світить п'ять років за побиття людини: у поліції зробили заяву

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук показав дорогу людину, яка 27 років йде з ним пліч-о-пліч по життю: "Люблю тебе"

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, на Хортиці створили унікальне лазерне шоу.

Окрім цього, Знай.ua повідомляв, що депутатка розповіла, як у Києві знищують історичний центр.