Ціни на руду прогнозовано знижуються і владі слід підтримати вітчизняних металургів, а не посилювати податковий тиск на них. Про це заявив президент об'єднання підприємств «Укрметалургпром" Олександр Каленков.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Головний визначальний гравець на ринку Китай цілеспрямовано робить все, щоб знизити ціну на сировину, перш за все на руду. Думаю, що вони доб'ються свого, що ціна впаде нижче 100 доларів в самий найближчий час. Вже зараз ми бачимо досить різке падіння", - розповів Каленков.
За його словами, у разі подальшого зниження цін на руду, найближчим часом українським підприємствам складно буде конкурувати на світових ринках, оскільки собівартість вітчизняної руди в кілька разів вище, ніж у основних зарубіжних гравців - австралійських, бразильських і південноафриканських виробників.
«У цих компаній рівень собівартості дуже низький, менше 25 доларів за тонну. Вони домінують у світовій торгівлі, і вони диктують ціни. Тому, коли ціни падали нижче 40 доларів і т.д., вони все ще працювали прибутково, а ми вже були в глибоких збитках. У нас собівартості на наших підприємствах в 2-3 рази вище, ніж у цих наших конкурентів... тому як тільки ціни підуть вниз, а це вже відбувається зараз, нам буде дуже важко конкурувати на цьому ринку», - пояснив Каленков.
На його думку, в такій ситуації українська влада повинна надати підтримку підприємствам ГМК, а не посилювати податковий тиск на них, що пропонується законопроектом Про внесення змін до Податкового кодексу (№5600).
"Законопроект робить нашу гірничорудну галузь ще більш неконкурентоспроможною. Ми втратимо ринок тим же росіянам, якщо по європейському ринку. Якщо ринок Китайський, втратимо його австралійцям, південноафриканцям. Я дуже сподіваюся, що до цього питання восени повернуться, подивляться на це тверезо, подивляться динаміку цін за останні 5-7 років і встановлять рівень оподаткування, який не буде нас ставити в гірше становище, ніж наші конкуренти», - підкреслив Каленков.
Раніше повідомлялося, що 19 серпня ціни на руду на товарних біржах впали до $134,05 /т., що є найнижчим показником з весни 2021 року.
Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект Про внесення змін до Податкового кодексу (№5600), який передбачає підвищення ренти на видобуток залізної руди.