У новому випуску програми «Акценти» з ведучою Тетяною Резвін голова ради Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів в Україні Олена Сотскова розповіла про підвищення пенсій в п'ять етапів.

«Обов'язково буде індексація пенсій на рівень інфляції й це буде відбуватися у березні кожного року автоматично. Якщо, наприклад, рівень інфляції задекларований в 10% за рік, то і на 10% відповідно буде підвищення пенсії. Крім того, пенсії будуть підвищуватися у зв'язку з бюджетними показниками, коли збільшується такий показник як прожитковий мінімум для непрацездатної особи, то відповідно до нього дотягується і пенсія», - розповіла вона.

Сотскова сказала, що з 1 грудня мінімальна пенсія підвищується на 80 гривень. А яке буде підвищення в березні, треба дивитися на рівень інфляції, підтвердила вона, який буде задекларовано та яким чином в держбюджеті планується підвищення прожиткового мінімуму на наступний рік. На інфляцію в Україні впливає не тільки розмір пенсії, повідомила вона, а й розмір заробітних плат, курс долара і багато різних факторів можуть на це вплинути.

«Безумовно додаткова грошова маса зіграє, з одного боку, на користь економіки, тому що підвищиться купівельна спроможність, але, з іншого боку, не на користь зміцнення гривні. Тому що може бути інфляція, а це взаємопов'язані процеси. Інфляція насправді це не страшно - це нормальне явище для будь-якої держави, важливий рівень інфляції та вміння її якимось чином прогнозувати й контролювати», - резюмувала вона.

Популярні новини зараз

Оля Полякова звернулася до психолога через серйозну кризу у сім'ї: "Діти тримають"

Віктор Павлік відповів на чвари двох своїх жінок через квартиру одним відео: схопилися за пилку

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Загороднього перше, що потрібно зробити для вирішення проблеми пенсій - це реіндустріалізація країни.

Також раніше для Знай.ua Ткач розповідав, як буде працювати накопичувальна пенсійна система.