У новому випуску програми «Суть подій» на каналі ZNAJ.UA з журналісткою Любов'ю Завальнюк експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський розповів про відповідальність влади за ціни на газ.

«Ми зараз пожинаємо наслідки тих наших гарячих голів та креативних реформаторів, яким чомусь захотілося прив’язати ціни на газ, а відповідно й тарифи до цін німецьких хабів. А тепер ми бачимо, як в європейських хабах ціни підіймаються до тисячі доларів. Відповіднім чином по комерційній ціні буде отримувати газ й наша українська промисловість, яка стає тоді вже зовсім неконкурентоспроможною на європейських ринках», - підкреслив він.

Павловський сказав, що від ціни на газ напряму залежать ціни на тарифи, тому житлово-комунальні тарифи з початком опалювального сезону виростуть у півтора-два рази. Парадокс у тому, вважає він, що при такому значному зростанні тарифів чомусь у проєкті державного бюджету заклали суму на субсидії таку ж саму, як і у минулому році, хоча тарифи будуть вдвічі більшими.

«Останніми роками прослідковується тенденція, що центральна влада всі успіхи хоче забрати собі, а всі проблеми економічні та соціальні спихнути на місцеве самоврядування. Вони скасовують транспортні пільги й кажуть, що це на розгляд місцевої влади за наявності коштів в місцевих бюджетах можете компенсувати. Так само і з комунальними послугами, от буде значне зростання тарифів, ви компенсуйте цю різницю за наявності коштів в місцевому бюджеті. Тому центральна влада всю відповідальність перекладає на місцеві бюджети», - резюмував він.

Популярні новини зараз

Олександр Пікалов розлучився з дружиною після 18 років шлюбу: історія кохання головного байкера "Квартал 95" і куми Зеленського

В'ячеслав Узєлков підставив свою голову під удар заради "Зважених та щасливих": "Був найкращим..."

Святослава Вакарчука запідозрили у таємних зв’язках із лідером гурту Go_A Катериною Павленко: "Епічно!"

Володимира Дантеса запідозрили в дивній любові, Дорофєєва ні до чого: "Просто кайф!"

Показати ще

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Попенко, що з тарифами по опаленню ситуація набагато складніше, ніж з електроенергією.

Також раніше для Знай.ua Рябцев пояснював, коли, чому і для кого придумали субсидії.