Депутат Київради Володимир Гончаров в інтерв’ю виданню Kyiv.Press розповів, як можна вирішити проблему із гострою нестачею шкіл та дитсадків у Києві, де будується дедалі більше житлових будинків.

Гончаров пояснив, що раніше законодавство з регулювання містобудівної діяльності передбачало, що забудовник повинен був сплачувати пайову участь, проте у 2021 році були внесені зміни до закону, згідно з якими пайовий внесок скасований.

За його словами, кошти, які сплачував забудовник до місцевого бюджету, витрачалися на будівництво інфраструктури населеного пункту, включно зі школами та дитсадками, проте тепер цього джерела фінансування вже немає.

На його думку, вирішити це питання можна шляхом передбачення у бюджеті міста коштів на будівництво закладів освіти. Крім цього, зазначив Гончаров, відповідальний забудовник при будівництві нового житлового комплексу має турбуватися про всю інфраструктуру, адже це також підвищує інвестиційну привабливість об'єкта нерухомості. Тому, за його словами, багато забудовників зводять цілі мікрорайони чи квартали.

Депутат також пояснив, що будівництва об’єктів нерухомості необхідна розробка та затвердження детального плану територій або Генеральний план Києва, а їх відсутність значно ускладнює будівництво нових дитсадків і шкіл.

Популярні новини зараз

75-річна мати Наташі Корольової знайшла дивну заміну сексу: це треба нюхати

Самотня Алла Мазур "заблукала" між двома красунчиками: "Не вдається за когось одного"

Маму Кузьми Скрябіна позбавили мільйонів після загибелі сина: "Андрій співав за всіх"

Перловка з м'ясом, грибами і овочами: простий і швидкий рецепт

Показати ще

«Сподіваюся, що у 2022 році ми ухвалимо генплан Києва, і це розв’яже руки в багатьох питаннях. Бо в Дарницькому районі, зокрема в мікрорайоні «Позняки-2», має бути побудовано два дитсадки, школа мистецтв, початкова і загальноосвітня школи. Але поки немає затвердженого ДПТ — не можемо зрушити з місця цю проблему», - зазначив Гончаров.

Як повідомляв Знай.ua, Жук заявила, що «будинок-монстр» на Подолі – відображення дійсності Києва.

Також Знай.ua писав про те, що Сергієнко розповів, чим може зашкодити Києву відсутність генплану.