У програмі «А як насправді?» з Мирославою Бобровською перший заступник голови Держекоінспекції України Дмитро Заруба назвав причини проблем України з екологією.

Гість програми пояснює, що причини такої екологічної ситуації в України полягають у тягарі промисловості СРСР. «В тому, що Україна була промисловою державою. Велика кількість металургійних комбінатів, хімічних комбінатів, вони не модернізуються», - зазначає він.

А тепер, каже Заруба, держава опинилася чи не на 60 місці у світі за рівнем екології і промислове минуле й далі тягне її вниз у цьому рейтингу.

На думку експерта, самостійно Держекоінспекція не зможе виправити ситуацію, хоч і намагається. Він зазначає, що для цього потрібно підключити інші державні структури та бізнес. Водночас Заруба зауважує, що свого часу влада не надто інвестувала в модернізацію, аби заохотити бізнес зайнятися системами викидів у повітря чи встановити очисні споруди. Також він зазначає, що водні ресурси держави найбільше забруднюють водоканали. «На жаль, ситуація склалася така, і бізнес вважав, що прибуток — це важливіше, ніж те, що стається з навколишнім середовищем біля цього підприємства», - констатує гість програми.

Популярні новини зараз

Алек Болдуін застрелив операторку родом з України на зйомках фільму "Іржа" і поранив режисера

Укрзалізниця підготувала невакцинованим українцям неприємний сюрприз: квиток на поїзд і 300 гривень

Ксенія Мішина вразила виглядом після примирення з Еллертом: "Обличчя в кров"

Штрафи 51 тисяча гривень і техогляд за новими правилами: за що можуть забрати авто і які перевірки потрібно пройти

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Держекоінспекція розпочала позапланову перевірку ТОВ «Українська гірничодобувна компанія».

Також Знай.ua писав про те, що Держекоінспекція виявила забруднюючі речовини у ставку села Авангард.