Зараз активно у світі країни через втрати в економіці друкують гроші, що призводить до інфляції. Чому подорожчали цукор і соняшникова олія? Економіст Юрій Атаманюк розповів у своєму блозі.

«Це біржовий товар, ціни злетіли на світових ринках, і тому піднялася ціна. Ми бачимо, що зараз світ для вирішення своїх глобальних і економічних проблем, і охолодження економіки від коронавірусу зробив колосальну грошову емісію, тому зараз будуть перекоси у формуванні цін», - зазначив Атаманюк.

Як зазначив експерт, у зв'язку з цим буде світова інфляція, прив'язана до долара і євро. За його словами, те, що можна було купити за 100 євро до карантину, сьогодні можна купити вже за 120 євро.

«Все стрімко змінюється, тому і ціни: газ галопує, нафта підіймається, зерно подорожчало і руда. Ось ці шорсткості на ринку не будуть синхронно державою відновлюватися. Китай відновився, а Америка ще ні: відновиться Америка – підніметься вартість металу, підніметься автопром», - сказав Атаманюк.

На думку експерта, у даному випадку держава повинна виступати регулятором. За його словами, держава регулювала завжди через систему держзакупівель необхідну кількість продукції та її ціни.

Популярні новини зараз
Кабмін звільнив від мобілізації 133 "важливі" структури: люди назвали це "офіційною війною для бідних" Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Атаманюк висловився про допомогу від США в 60 мільйонів доларів.

Також Знай.ua публікував слова Атаманюка: Ніщо не об'єднує так, як гроші і спільний бізнес.