«Згідно з постановою Кабінету Міністрів з 1 жовтня встановлюються нові тарифи на комуналку. І електрика в межах використання 250 кВт злегка в ціні зменшується, але якщо брати старі тарифи, коли на 100 кВт було мінус 50%, то все одно 1,44 грн – це злегка вище, ніж було в цей же час минулого року. Не можна сказати, що ціна реально зменшилася. Тобто для споживачів, які споживають багато електроенергії, ціна трошки зменшилася. Але для найбідніших верств населення ціна на електроенергію збільшилася», - повідомив він.

Степанюк сказав, що так виходить, тому що тоді 100 кВт це були мінус 50%, а це 92 копійки і понад 100 кВт тариф був 1,68 грн. А зараз до 250 кВт буде коштувати 1,44 грн, що все одно вище, ніж 1,68 грн, плюс 90 розділити на два, пояснив він, виходить більше приблизно на 20 копійок. Ціни знизилися щодо понаднормового споживання, підтвердив він, а норма трохи збільшилася, але якщо врахувати, що обігрівач споживає за годину 1,5 кВт, то взимку в ці тарифи ніхто не вкладеться.

«І все, що буде споживатися понад норму, буде сплачуватись за тарифом 1,68 грн. Окремо хочу відзначити, що серпнева постанова Кабінету Міністрів про закупівлю електроенергії гарантованим споживачам на атомних електростанціях склала 150 гривень за мегават, а це 15 копійок за 1 кВт і 10 гривень за мегават в гідроелектростанціях, а це менше копійки за 1 Квт. А електроенергію продають споживачам за 1,44 грн, такий прибуток не снився нікому. У нас просто фантастична ціна на електроенергію за умови, що ми повинні споживати державну електроенергію», - резюмував він.

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Попенка, що з тарифами по опаленню ситуація набагато складніше, ніж з електроенергією.

Популярні новини зараз
Масово заражаються і діти, і дорослі: небезпечна хвороба "косить" усіх через спеку "Країна під водою, люди тікають": у пророцтві Баби Ванги виявили прогноз на 2025 рік "Резерв+" не підтягує дані: коли чекати повістку Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх
Показати ще

Також раніше для Знай.ua Рябцев пояснював, коли, чому і для кого придумали субсидії.