Про це йдеться в розслідуванні Екополітики.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк сказано в програмі охорони навколишнього середовища міста Хмельницького на 2016-2020 роки, на заходи з охорони навколишнього середовища повинні були витратити 415 000 грн.
"Судячи з усього, ті, хто розробляв цю програму, вважають, що за рахунок екоподатків можна фінансувати все, в назві чого є хоч натяк на екологію. Тут найбільш цікавою статтею витрат є організація молодіжного фестивалю Green Fest. Інформації про екологічні акції, які відбувалися під час фестивалю, немає. Зате в репортажах звітують про рок-концерт і навіть танці на пілоні!", - підкреслює видання.
Також влада міста передбачала близько 25 000 грн на проведення науково-практичних конференцій, а 250 000 грн - на видання "Еко-бюлетеня" та інформаційних листівок.
«Що цікаво, інформації про відповідні тендери немає у відкритих джерелах. Тому, на чиїх рахунках осіли кошти на освіту з сумнівним ефектом, замість реального поліпшення стану навколишнього середовища в Хмельницькому, залишилося невідомим», - резюмує видання.
Раніше президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок заявила, що будь-яке підвищення екологічного податку не забезпечить поліпшення екологічної ситуації до тих пір, поки цей податок просто розчиняється в бюджетах усіх рівнів. Вона підкреслила: кошти від екоподатку повинні використовуватися за цільовим призначенням, їх треба направити на екомодернізацію українських підприємств.
У свою чергу Американська торгова палата (АСС) закликала Верховну Раду надати суб'єктам господарювання право використовувати до 70% екологічного податку на компенсацію витрат на природоохоронні заходи та екологічні інвестиції.