«Ціна на газ, про яку заявляли Шмигаль і Вітренко по 7,92 грн за куб - це та ціна, яка закладена, якщо ви є прямим споживачем газу. Тобто якщо ви опалюєте свій будинок за допомогою газу, нагріваєте собі воду за допомогою газу і до вас на пряму приходить газ, ви за нього будете платити 7,92 грн. Але більшість людей в Україні живуть в багатоквартирних будинках, і гаряча вода до них приходить по трубах. Жителі багатоквартирних будинків в основному не використовують газ на пряму для підігріву води», - підкреслив він.

Романченко сказав, що ця вода надходить в багатоквартирні будинки від теплогенеруючих компаній. А вони в свою чергу будуть купувати цей газ, акцентував він, по набагато більшій ціні, ніж 7,92 грн. Прем'єр-міністр сказав, що в підземні газосховища закачано 18 мільярдів кубів газу, підтвердив він, але це не той газ, який ми використовуємо для опалення. Як правило, цей газ зарезервований трейдерами для постачання на ринок Європи, повідомив він, коли у них буде пікове споживання

«Там газ, який належить НАК «Нафтогазу» і це близько 40%. Меморандум був підписаний не для того, щоб вирішити проблему. Він був зроблений для того, щоб показати суспільству, що відповідальність з центральної влади перекладено на місцеві влади. Тому що центральна влада є роздавальником, а НАК «Нафтогаз» він монополіст. Тому централізовано ціну на тарифи визначає ціна, яку закладає НАК «Нафтогаз». І виходить, що НАК «Нафтогаз» задає тариф, прив'язуючись до європейської ціни, а згідно з газовим меморандумом розрулювати проблему, що виникла на центральному рівні, повинні місцеві влади», - резюмував він.

Як повідомляв Знай.ua, Бізяєв розповів, чому в українському бюджеті не передбачені гроші на купівлю імпортного газу.

Популярні новини зараз

Єлизавета II потрапила у скандал через лист школярам з Севастополя: "визнали" Крим російським

Даша Квіткова і Микита Добринін передумали розлучатися? Родина "Холостяка" розкрила таємницю примирення

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Володимир Путін "привітав" українців з Днем УПА, ще й Олега Газманова і Миколу Расторгуєва змусив: "Батько наш Бандера"

Показати ще

Також Знай.ua писав про те, що Бізяєв попередив про військове загострення з РФ.