Як пояснює Скаршевський, економіка живе циклічно: після розвитку завжди наступає криза і спад, за якими знову йде підйом. До того ж, додає він, криза – неминуча річ для економіки, як і хвороба для людини. Експерт зазначає, що особисто він не бачив людину, яка ніколи за своє життя не хворіла, так само і з економікою.

За його словами, колись економіка була переконана, що з’ясувала всі причини криз, а, отже, і способи їхнього запобігання. «Однак реальність показала, що це не так. Можна пом'якшити вплив кризи, можна відстрочити її – зараз всі саме цим і зайняті. А ось запобігти кризі не можна», - підкреслює експерт.

Зокрема, каже Скаршевський, якщо відмовитися від глобалізації, то пом’якшити кризу вдасться, але в такому разі потрібно буде згорнути світову торгівлю. До того ж, зауважує він, цей процес почав відбуватися вже: європейські країни і Сполучені Штати замикаються в собі. Тим не менш, експерт вважає, що варто спостерігати за темпами деглобалізації. «Але після кризи 2008-2009 років протекціонізм значно посилився, а з початком пандемії коронавірусу цей прапор стали нести багато країн», - констатує економіст.

Як повідомляв Знай.ua, Лазарєв розповів про цикли економічної еволюції.

Популярні новини зараз

Наталя Могилевська показала, яка з неї "господиня": павуки на люстрі і павутина по кутах

Замість маку з вишнею - хліб з діркою від бублика: покупець показав, як "хитрують" з начинкою у випічці

Ксенія Мішина вразила виглядом після примирення з Еллертом: "Обличчя в кров"

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Також Знай.ua писав про те, що Гаврилечко розповів, чи слід українцям чекати економічну кризу до Нового Року.