Про це він розповів у новому випуску програми «Акценти» із ведучою Тетяною Резвін.

«У нас з погляду Конституції – парламентсько-президентська республіка. Виконавча влада формується законодавчою владою за підсумками парламентських виборів. Кабмін формує повністю виконавчу вертикаль влади. Так має бути, але виходить, що ще існує президент, з яким треба щось узгоджувати», - розповів він.

Воля сказав, що у нас виходить дуалізм влади, який ніякої користі не приносить. Тому струнка модель влади, вважає він, це коли Кабінет Міністрів формуватиме президент із консультацією у парламенті. Але при цьому, якщо влада буде в руках однієї людини, повідомив він, то може виникнути загроза узурпації влади. А насправді узурпація влади може виникнути, навіть якщо є стійка більшість у парламенті, підтвердив він, або монобільшість у парламентській республіці.

«Авторитаризм завжди був у будь-якій країні, навіть там, де були формально парламентські моделі правління. У Британії були свої етапи авторитаризму, а там суто парламентська модель. Тому говорити, що саме президентська республіка є найблагодатнішою формою для узурпації влади – не можна. Можливо, вона містить ризиковіші можливості, але тут же треба правильно прописати стримуючі механізми у Конституції. Щоб правильно все врівноважити, в системі виконавчої влади не має бути дуалізму», - резюмував він.

Популярні новини зараз
Путін готує замах на Лукашенка, щоб захопити Білорусь: залишилися лічені дні У чому різниця між трудовим та страховим стажем: українці дізналися головне про пенсію Тіна Кароль задерла ноги не гірше за Різатдінову і показала хутро: "Теплого кольору і натуральний теплий" 3400 гривень в одні руки: як українцям отримати допомогу на ліки, їжу та проживання
Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він спрогнозував можливі відставки у Кабінеті міністрів.

Також Знай.ua повідомляв, що Дзівідзінський ​зазначає: незалежність українських силових структур записана у законах, але на практиці відсутня.