Про це стало відомо з її інтерв'ю виданню Kyiv.Press.

«Останні три роки у Києві відбуваються масштабні трансформаційні процеси у сфері охорони здоров’я: столиця намагалася максимально підготувати свої медичні заклади до змін в частині фінансування та адміністрування. У Києві в лікарів точно повинні бути вищі зарплати, ніж закладено в держбюджеті», - заявила Старостенко.

Вона пояснила, що на життя у столиці потрібні набагато більші витрати, аніж в інших регіонах: високі ціни та проживання, оренду житла, продукти харчування, проїзд у громадському транспорті – а нерідко в Києві доводиться щоденно використовувати декілька видів транспорту, щоб добратися на роботу. Тож, на її думку, поточна зарплата може вважатися прийнятною для інших регіонів, проте не для Києва.

Старостенко зазначила, що столиця віднайшла можливість підтримати працівників медичної сфери вторинної та третинної ланки і минулого року була запроваджена безповоротна фінансова допомога для них. Так, вона розповіла, що у міський бюджет цьогоріч заклали 1,5 млрд гривень на ці потреби і вже до осені було виплачено 927.3 млн грн медикам: щомісячно лікарі отримують 5000 грн, середній медперсонал – 4000 грн, молодший – 2000 грн.

Вона пояснила, що після початку медичної реформи принципово змінилась роль міста у сфері охорони здоров’я, зокрема, Київ не може напряму фінансувати медичні заклади, власником та розпорядником яких він є, оскільки з минулого року ця функція покладена на Національну службу здоров’я України. Втім, за її словами, у столиці здійснюється підтримка комунальних закладів охорони здоров’я, зокрема щодо оплати комунальних послуг, інвестування у розвиток закладів, а також фінансування відповідних міських цільових програм.

Популярні новини зараз
Соловйов закликав розстріляти військкомів: паніка серед пропагандистів ще ніколи не була такою У віці 68 років помер радянський співак Борис Моісеєв Головне за ніч: Зеленський несподівано втер носа усім, путін стягує військову техніку до кордону з Грузією, а в Дегестані зводять барикади Оля Полякова захотіла, щоб Олексій Арестович вклав її в ліжко на очах чоловіка: "Нехай дивиться"
Показати ще

«Зауважу, що на сьогодні столиця найбільше серед інших регіонів підтримує свої медичні заклади – 21% із загального фінансування медичної сфери міста», - зазначила Старостенко.

Як повідомляв Знай.ua, Якименко розповів, наскільки адекватна команда керує українською охороною здоров'я.

Також Знай.ua писав про те, що Якименко розповів, яким чином потрібно боротися з COVID-19 в Україні.