Про це стало відомо з програми «Суть подій» для каналу Знай.ua.

«Верховна Рада ухвалила законопроект. Тепер за газ платитимемо по-новому. Якщо коротко – в кіловат годинах, замість кубів. З 21 травня 2022 року ми відійдемо від радянської системи обліку обсягу природного газу і перейдемо на європейську методику обліку – в кіловат-годинах», - повідомила Котенкова.

Журналістка зазначила, що ці зміни були ухвалені для того, щоб українці почали платити не за обсяг природного газу, а за його якість та ефективність. Тобто, пояснила вона, за кількість енергії, яку може дати газ, а не за куби, адже газ із різних родовищ відрізняється за калорійністю – за кількістю енергії, яку він може дати при згорянні.

«Але в Україні калорійність газу є неоднорідною і залежить від регіону. Наприклад, вона традиційно одна з найвищих на Івано-Франківщині, і одна з найнижчих у Кіровоградській. У тому числі і через різницю в калорійності середні показники споживання газу цими областями суттєво відрізняються», - зазначила Котенкова.

За словами журналістки, облік калорійності газу веде компанія ОГТСУ за допомогою своїх 53 спеціальних лабораторій, які встановлені на ключових вузлах ГТС, і ці ж показники використовуватимуться для визначення, яку калорійність отримує споживач. Вона додала, що нові лічильники не потрібні, а платіжки для кожного конкретного споживача розраховуватимуться виходячи з фактичного споживання в кубометрах за нинішніми лічильниками та калорійності, виміряної ОГТСУ.

Популярні новини зараз
День Антоніни 30 січня: залучіть гроші у свій будинок, але не надумайте грати в сніжки і готувати сочевицю, заборони свята Українські пенсіонери втратять до 50% виплат: у ПФУ дають лише 10 днів 5 жіночих імен, від яких у чоловіків "зносить дах": кому з красунь пощастило Чому не можна тримати кришку унітазу відкритою: питання не лише гігієни
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Куртєв заявив, що ситуація в українській енергетиці насправді далека від благополучної.

Також Знай.ua писав про те, що Попенко розповів, наскільки подорожчає тариф на тепло у різних містах України.