Про це розповів на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"У кінці листопада торговельні мережі атакують нас рекламними пропозиціями, переконуючи купити якомога більше товарів з великими знижками. Але чи замислювалися ви коли-небудь, скільки одягу, чи інших речей вам необхідно для щастя?" – написав Костянтин Яловий.
За його словами, у 1992 році на противагу пропозиціям розпродажів та знижок «чорної п`ятниці», канадський рекламіст Тед Дейв запропонував відзначати День без покупок. За його переконанням «реклама обманює, коли обіцяє, що ми станемо щасливішими, якщо придбаємо більше речей».
"День без покупок відзначають в останню п’ятницю листопада в Північній Америці та в останню суботу листопада – у Європі. Мета цього дня – протест проти нерівномірного розподілу матеріальних благ у світі та надмірного споживацтва у розвинутих країнах, до якого зокрема закликає нас реклама. Існують також серйозні екологічні наслідки цього явища. Надмірне споживання є причиною нераціонального використання ресурсів, збільшення сміття та великої кількості викидів парникових газів", - переконує Яловий.
Як зазначає Костянтин Яловий, приєднатися до святкування Дня без покупок дуже просто – у цей день варто відмовитися від купівлі речей онлайн чи походів по магазинах. Від одного такого дня мало що змінитися, але якщо більшість людей візьме відмову від покупок за звичку, уся планета відчує велику різницю.
Він також навів дані, які свідчать про шкоду надмірного споживацтва:
- За даними Грінпіс, у світі щорічно виробляється 100 мільярдів одиниць одягу, а обсяг відходів модної індустрії (разом з нерозпроданим одягом) сягає 92 мільйонів тонн.
- Одяг із синтетики (наприклад, акрилу, нейлону та поліестеру) розкладається десятки років, а продукти її горіння токсичні. 60 % одягу, що виробляється у світі, має у своєму складі поліестер, який, розкладаючись, виділяє втричі більше парникових газів, ніж бавовна.
- На виготовлення одної футболки потрібно 2700 літрів — стільки в середньому людина випиває за 900 днів. Крім того, для фарбування тканин щорічно застосовується близько 1,7 мільйона тонн хімічних речовин.
- Згідно з дослідженнями, від 1960 до 2015 року текстильні відходи у світі збільшилися на 811%.
- Продовольча та сільськогосподарська організація ООН підрахувала, що третина вироблених продуктів не використовується. Людство викидає понад один мільярд тонн їжі щорічно. Найбільше їжі потрапляє у сміттєвий бак в США та Європі - кожен мешканець викидає від 95 до 115 кг продуктів.