"Для недопущення соціальної катастрофи в області Уряду, Міненергетики і Регулятору терміново потрібно вжити заходів", - написав експерт на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, як тимчасовий екстрений захід має бути вирішене питання постачання газу на ТЕС.

"Варіантів насправді небагато: ввести спеціальну ціну на природний газ для беззбиткової роботи станції, або здійснювати доплату ТЕС за вироблену е/е на газі. Все це – політичні рішення, за які відповідає влада", - зазначив експерт.

Як пояснив Омельченко, Луганська ТЕС один із основних виробників електроенергії в області, працює на антрациті, яке через відсутність залізничних підходів з України постачалось з Росії. Однак через вугільну блокаду РФ поставки палива зупинились.

За словами Омельченко, станом на 8 грудня на складах ТЕС менше 30 тис. тонн - на 20 діб роботи в одноблочному режимі, після чого станції загрожує повна зупинка.

Популярні новини зараз

"Синій" мужик заснув на залізниці при -18 і не прокинувся, коли над ним проїхав поїзд: святкує другий день народження

Тіло 11-річного Максима знайшли через 5 місяців пошуків: викрадачі тримали дитину в підвалі 2 тижні, а потім вбили

33-річний шеф-кухар забив татуюваннями майже все тіло за 2 мільйони гривень: "Найболючіше в попі"

Юну вчительку молодших класів забили під час пробіжки, тужить вся школа: "Школярі спустошені"

Показати ще

"У цьому випадку без електроенергії залишаться об’єкти критичної інфраструктури (школи, садочки, медзаклади, шахти), стратегічні підприємства. Крім того, більш ніж 250 тис. абонентів можуть залишитися без питної води, а жителі міста Щастя – ще й без теплозабезпечення", - застеріг директор енергетичних програм Центру Разумкова.