Київ на відеоконференції Тристоронньої контактної групи по Донбасу зобов'язався відреагувати на ініціативи самопроголошених республік про перемир'я на тлі переговорів лідерів Росії і США.

Як повідомило "Інтерфаксу" джерело, близьке до переговорів," відзначається радикальна зміна лінії поведінки українських переговірників", повідомляє 112.ua.

"Якщо з вересня минулого року будь - які пропозиції Донбасу про дотримання домовленостей про припинення вогню від 22 липня 2020 р.просто ігнорувалися, то вже на першому засіданні Контактної групи після переговорів лідерів Росії і США Україна вступила в змістовний діалог з представниками "ДНР" і "ЛНР", взяла на себе зобов'язання не пізніше 9 грудня представити свою позицію на пропозиції "республік", - сказав учасник переговорів.

Він нагадав, що Донецьк і Луганськ внесли спільні пропозиції щодо практичних механізмів забезпечення дотримання домовленостей про перемир'я ще 2 грудня. Однак аж до засідання ТКГ 8 грудня українські представники не давали на них ніякої реакції.

Напередодні протягом восьмигодинного діалогу, в основному з представниками Донбасу, делегація України кілька разів змінювала позицію, "використовувала суперечать один одному аргументи, робила спроби домогтися узгодження декларативної заяви про припинення вогню з максимально розмитими формулюваннями".

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" застеріг споживачів, які платять через "Приват24": багато хто навіть не підозрював Пенсіонери залишаються без грошей: ПриватБанк блокує картки для виплат Готуйте ще більше грошей: Vodafone автоматично переведе абонентів на новий тариф Бронювання не врятує: кому треба бігти до ТЦК за повісткою – навіть з відстрочкою
Показати ще

"Кілька разів запросивши перерву для проведення внутрішніх консультацій, ближче до кінця засідання українські переговірники попросили надати їм час до 9 грудня для опрацювання пропозицій Донбасу і підготовки змістовної відповіді", - сказало джерело.

На думку джерела, "створюється стійке враження, що США серйозно взялися за Україну і мають намір змусити українців пройти свою частину шляху з імплементації режиму припинення вогню і зняття напруги на лінії зіткнення".

Редакція може не розділяти думку автора висловлювань