Про це написав на своїй сторінці Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа його словами, у сучасному світі ми спостерігаємо найбільш масштабне переміщення людей, ніж будь-коли. Сьогодні рекордно велика кількість людей живе не в тих країнах, де вони народилися.
Так у 2000 році у світі число мігрантів становило близько 173 мільйонів людей. У 2019 році кількість мігрантів досягла позначки 272 мільйони. Минулого року близько 281 мільйон осіб були міжнародними мігрантами, що становить 3,6% світового населення.
"Експерти ООН зазначають, що загалом міграція не є чимось поганим. Мігранти своїми знаннями, зв'язками та навичками сприяють створенню сильніших та стійкіших спільнот. Іншими словами, глобальна мобільність та переміщення людей сприяють світовому розвитку, роблять наш світ більш гнучким та різноманітним", - сказав Костянтин Яловий.
Він додав, що коли для одних людей міграція є питанням вибору, для інших – це питання життя і смерті. За офіційними підрахунками, сьогодні у світі налічується 70 мільйонів примусово переміщених осіб, включаючи 26 мільйонів біженців, 3,5 мільйона шукачів притулку та понад 41 мільйон внутрішньо переміщених осіб.
За словами Ялового, з кожним роком все більш помітний вплив на міграційні процеси в усьому світі здійснюють зміна клімату та погіршення стану довкілля. Так у 2019 році майже 25 мільйонів людей у 140 країнах світу змінили своє місце проживання через повені та екстремальні погодні явища. Очікується, що з часом кліматичні зміни впливатимуть на інтенсивність та географію міграції. Як попереджують науковці, до 2050 року в усьому світі буде 143 мільйони кліматичних мігрантів.
"Щоб число кліматичних мігрантів у найближчі роки масово не поповнилося за рахунок українців, українська держава та кожен з нас маємо зробити усе можливе, аби запобігти наслідкам зміни клімату та перетворенню України на несприятливу для проживання територію", - зазначив Костянтин Яловий.