Директор Центру публічної дипломатії Олексій Полегкий висловив свою думку щодо подібності та відмінності між материковими китайцями та жителями Гонконгу.

Його слова прозвучали у програмі Віталія Кулика «Археологія майбутнього».

«На вигляд китайці та гонконжці не надто різняться, але для них самих різниця дуже велика. Приплив китайців з материка настільки значний, що останнім десятиліттям влада Гонконгу докладає серйозних зусиль, щоб обмежити цю міграцію. І мотиви тут не так політичні, як економічні. Все-таки Гонконг не можна порівнювати з материковим Китаєм, там рівень життя набагато вищий, і багато китайців прагнуть потрапити туди та отримати статус резидента. Але в різні періоди історії Китаю статус та функції Гонконгу були різними. Колись це були практично єдині ворота Китаю у західний світ. А у 80-ті та 90-ті роки Гонконг був джерелом грошей для Китаю», - розповідає Олексій Полегкий.

Але зараз, за його словами, Гонконг не є фінансовим локомотивом країни.

«Однак значна частина китайського експорту і досі йде через Гонконг. Але в нього та у Китаю різні біржі, різні фінансові потоки. Я вважаю, що прискорена інтеграція Гонконгу пов'язана з тим, що певні групи впливу в Пекіні вирішили: вони зможуть керувати регіоном набагато ефективніше», - каже Олексій Полегкий.

Популярні новини зараз
Більше не доведеться виживати на мізерну пенсію: кому доплачуватимуть понад 2 тисячі гривень Платіж за світло автоматично списуватиметься з карток споживачів: нові правила оплати До Європи просто так вже не потрапити: українцям змінили правила в'їзду - кого не впустять Мобілізація 18-річних та жінок: колишній міністр пояснив, що мала зробити Україна
Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше політолог Максим Ялі відзначив суттєве зростання китайської економіки.

Також Знай.ua повідомляв, що філософ Сергій Дацюк вказав на сферу, в якій Китай є світовим лідером.