Про це розповів заступник міністра економіки України Тарас Качка.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Після багатьох років пошуку рішення ми вийшли на збалансовану угоду. Наші зернові йдуть без мита, тому ми зосередились на металургії, іншій промисловості. І тому ця угода дає нам можливість значно розширити коло товарів, які будуть експортуватися до Туреччини. Був варіант зовсім вузької угоди, преференційної. Але все ж таки ми знайшли можливість відкрити 95,6% всіх товарів, які можуть експортуватися до Туреччини», - пояснив Качка у ефірі телеканалу «Україна 24».
Він підкреслив, що ця Угода дасть великий системний поштовх для українсько-турецького бізнесу щодо інвестицій і розширення бізнесу.
«Мова йде не лише про торгівлю, а й про розташування виробництва на території один одного. Я думаю, що ми будемо з вами бачити протягом 5-7 років системні зміни в торгівлі у регіоні між північним і південним берегами Чорного моря», - переконаний Качка.
Також він зазначив, що у результаті Угоди виграє український бізнес, а як наслідок – і дербюджет, який отримуватиме більше надходжень у вигляді податків та зборів.
«Український бізнес отримає понад 100 млн доларів щороку додаткового прибутку навіть просто від економії на митах, які вони перестануть сплачувати при експорті до Туреччини. Тому в межах одного року ми вийдемо в плюс з точки зору бюджету, але головне – це те, що наш бізнес буде розвиватися, збільшуючи експорт», - резюмував Качка.
Нагадаємо, Кабінет міністрів затвердив проєкт Угоди про вільну торгівлю між Україною й Туреччиною 2 лютого. Ключова позиція домовленості – встановлення Туреччиною 0% мит на 10 337 товарних позицій, що становить 95% від загальної кількості товарів, що експортуються Україною. Окрім того, ще на 1348 товарних позицій діятимуть тарифні квоти або зменшені мита. Підписання угоди планується в четвер, 4 лютого, під час візиту президента Туреччини до України.