Про це заявив президент об'єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков.

"Те, що відбувається зараз з «Арселором», і «Метінвестом» - я б не сказав, що це податкова суперечка. Так, у податкової є практика виставлення абсолютно необґрунтованих претензій, які ніяк не встоять в суді. Але для податкової це також привід наїхати на підприємство, створити проблеми і покошмарити бізнес», - розповів Каленков.

Причому, за його словами, в останні роки податкова служба почала таким чином тиснути не тільки на середній і малий бізнес, а й на великий, виробляючи фактично рейдерські захоплення.

"Насправді податкова сьогодні опублікувала, що не має претензій до «Метінвесту» взагалі. Є рішення суду, яке, до речі, було оформлено з істотними порушеннями, які робить його недійсними. Але при цьому це привід для того, щоб просто ціла група силових органів зробила такий ось захід на підприємство. Почала кошмарити бізнес, заводити кримінальні справи проти конкретних посадових осіб, проводити обшуки-і там, де вказано в цьому Липовому рішенні суду, і там, де не вказано", - пояснив Каленков.

Експерт підкреслив: Гірничо-металургійний бізнес давно вийшов на міжнародний рівень і працює строго в рамках законодавства, оскільки будь-яке порушення - це репутаційні втрати. Вони не можуть дозволити собі допускати порушення в оподаткуванні.

Популярні новини зараз
"Виписують повістки навіть пенсіонерам": найкращі приколи про обшук у Ігоря Коломойського, українці надривають животи від сміху Колишня Міші Заливака Юля "Зайка" Бельченко розповіла про підставу на "Холостяку": "Я не вкрала, не вбила..." Що в жодному разі не можна додавати до борщу: топ найгірших інгредієнтів Донька "міністра війни" Шойгу показала, за що помирають мобіки: шикарні тусовки та відпочинок у Дубаї
Показати ще

"Бізнес Гірничо-металургійний - це міжнародний бізнес, "Арселор" - найбільша компанія. Їй легше заплатити більше, ніж мати репутаційні ризики. "Метінвест" - теж глобальна компанія. Вона займає кошти за кордоном, 80% продукції продає-експортує за кордон. Там виставляються жорсткі вимоги, в тому числі і до фінансової звітності. Тому зрозуміло, що компанії великі міжнародні існують в рамках міжнародного права», - зазначив Каленков.

Він також звернув увагу на вибірковість в роботі податкової, яка з надуманими звинуваченнями приходить з перевірками на підприємства одних власників, але абсолютно не має претензій до аналогічного бізнесу інших власників.

"Наприклад, марганцева руда - теж залізна. Існуючі принципи оподаткування, з якими зараз заходять до "Арселора", «Метінвесту», поширюються і на марганцеві ГЗК групи "Приват". Але до них ніхто не заходить. Тут не вибірковість законодавства, а вибірковість рішень", - підсумував Каленков.

Нагадаємо, на початку року прокуратура заблокувала рахунки найпотужнішого підприємства України з іноземними інвестиціями – "Арселор Міталл Кривий Ріг", на вимогу податкової служби. У компанії висловили обурення ситуацією і звернулися до суду, який прийняв рішення на користь компанії.

Проте вже через місяць представники СБУ, Беб та офісу генпрокурора провели обшуки на гірничо-збагачувальних підприємствах Групи Метінвест у Кривому Розі, за тими ж вимогами податкової служби. В ході обшуків вилучили комп'ютерну техніку, через що частково була зупинена господарська діяльність підприємств.

Раніше експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін заявив, що нинішнім представникам влади варто пам'ятати, що вони не вічні, і припинити тиск на чесний бізнес за принципом «друзям – все, ворогам – закон». А політолог Кирило Сазонов заявив, що виборчим тиском на найбільших інвесторів влада знищує інвестиційний клімат країні.