Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це настоятель Свято-Воскресенського храму пам'яті загиблим та ветеранам Афганістану протоієрей Сергій Ющик розповів на YouTube-каналі «Православная Церковь».

«Поминання померлих - це наша потреба. І поминання, це не тільки спогад - «ось я пам'ятаю якусь людину». Якщо прислухаємось до заупокійного богослужіння, то ми просимо у ньому у Бога вічну пам'ять про померлих. Це дійсне розуміння, що та людина, яка жила в цьому житті і була для нас прикладом у слові чи справі, є і подальшим прикладом для нас», - сказав отець Сергій.

Священник додав, що наша вічна пам'ять про померлого - можливість продовжити його добрі слова, наміри та справи.

Поминати померлого вдома не можна алкоголем, зазначив священник. І додав, що «поминання застіллям – це не православна традиція».

Популярні новини зараз
"Країна під водою, люди тікають": у пророцтві Баби Ванги виявили прогноз на 2025 рік За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Астронавт повернувся з космосу і розкрив "брехню", в якій живе Людство Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше
Показати ще

«Поминання за упокій відбувається за православним молитвословом щоранку. Коли звершуємо ранкові молитви, то кажемо: «Упокій, Господи, душі померлих раб Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена), і всіх православних християн, і прости їм усі гріхи вільні і мимовільні, і даруй їм Царство Небесне».

У передостанній вечірній молитві просимо, щоб Господь допоміг подорожуючим і згадав ув'язнених, і допоміг людям, які перебувають у хворобах, і просимо, щоб Господь упокоїв «ранішеспочилу братію нашу»», - пояснив настоятель Воскресенського храму.

На завершення протоієрей Сергій Ющик наголосив, що молитва за упокій для православного християнина - це обов'язковий елемент ранкових та вечірніх молитов.