Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це настоятель Свято-Воскресенського храму пам'яті загиблим та ветеранам Афганістану протоієрей Сергій Ющик розповів на YouTube-каналі «Православная Церковь».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Поминання померлих - це наша потреба. І поминання, це не тільки спогад - «ось я пам'ятаю якусь людину». Якщо прислухаємось до заупокійного богослужіння, то ми просимо у ньому у Бога вічну пам'ять про померлих. Це дійсне розуміння, що та людина, яка жила в цьому житті і була для нас прикладом у слові чи справі, є і подальшим прикладом для нас», - сказав отець Сергій.
Священник додав, що наша вічна пам'ять про померлого - можливість продовжити його добрі слова, наміри та справи.
Поминати померлого вдома не можна алкоголем, зазначив священник. І додав, що «поминання застіллям – це не православна традиція».
«Поминання за упокій відбувається за православним молитвословом щоранку. Коли звершуємо ранкові молитви, то кажемо: «Упокій, Господи, душі померлих раб Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена), і всіх православних християн, і прости їм усі гріхи вільні і мимовільні, і даруй їм Царство Небесне».
У передостанній вечірній молитві просимо, щоб Господь допоміг подорожуючим і згадав ув'язнених, і допоміг людям, які перебувають у хворобах, і просимо, щоб Господь упокоїв «ранішеспочилу братію нашу»», - пояснив настоятель Воскресенського храму.
На завершення протоієрей Сергій Ющик наголосив, що молитва за упокій для православного християнина - це обов'язковий елемент ранкових та вечірніх молитов.