Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це настоятель Свято-Воскресенського храму пам'яті загиблим та ветеранам Афганістану протоієрей Сергій Ющик розповів на YouTube-каналі «Православная Церковь».

«Поминання померлих - це наша потреба. І поминання, це не тільки спогад - «ось я пам'ятаю якусь людину». Якщо прислухаємось до заупокійного богослужіння, то ми просимо у ньому у Бога вічну пам'ять про померлих. Це дійсне розуміння, що та людина, яка жила в цьому житті і була для нас прикладом у слові чи справі, є і подальшим прикладом для нас», - сказав отець Сергій.

Священник додав, що наша вічна пам'ять про померлого - можливість продовжити його добрі слова, наміри та справи.

Поминати померлого вдома не можна алкоголем, зазначив священник. І додав, що «поминання застіллям – це не православна традиція».

Популярні новини зараз
Ціни на газ від постачальників на лютий: який тариф пропонують українцям 456 гривень щомісяця: хто з українців може оформити "бонус" до пенсії, лише одна умова Організатор п'яних вечірок щасливий, що став популярним: "В 19 років твій *бальник знає вся країна" Прості поради, як правильно зварити пшоно: буде дуже смачним і не гірчити
Показати ще

«Поминання за упокій відбувається за православним молитвословом щоранку. Коли звершуємо ранкові молитви, то кажемо: «Упокій, Господи, душі померлих раб Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена), і всіх православних християн, і прости їм усі гріхи вільні і мимовільні, і даруй їм Царство Небесне».

У передостанній вечірній молитві просимо, щоб Господь допоміг подорожуючим і згадав ув'язнених, і допоміг людям, які перебувають у хворобах, і просимо, щоб Господь упокоїв «ранішеспочилу братію нашу»», - пояснив настоятель Воскресенського храму.

На завершення протоієрей Сергій Ющик наголосив, що молитва за упокій для православного християнина - це обов'язковий елемент ранкових та вечірніх молитов.