Про це він розповів у програмі «Особистість» з Сергієм Дойком.

За словами Олеся Донія, саме спротив українського суспільства, армії та влади змусили змінити позицію західного світу та повернути посольства до Києва.

«При чому вона (позиція Заходу, - ред.) змінюється покроково. На першому етапі, десь приблизно близько місяця західний світ надавав нам лише стрілецьку зброю. Ми вимагали, писали, пояснювали, що Україні потрібно надавати важку зброю, якщо західний світ справді хоче зупинити російську агресію. Але ми не могли достукатися перший місяць. І лише після Бучі, коли звірства російської армії, російських фашистів, які для нас і так були очевидні вже, стали очевидними ще й для західного світу, тоді змінилися ставлення у політичних еліт», - додав він.

На його думку, західні суспільства були одразу на боці України.

«Якщо проводити соціологію, а вона проводилася, то в західних суспільствах переважна більшість населення підтримала Україну, вимагали підтримки і від своїх еліт, але з елітами не все так просто. Частина їх боялися, але частина знаходилася у таємній співпраці з російськими структурами. Росія своїми різноманітними засобами намагалася окучувати західний світ досить довго. У цих людей тепер не вистачило аргументації за Росію після Бучі. Зміна поведінки західних еліт радикально відбулася», - зазначив він.

Популярні новини зараз
Микола Тищенко втік на Балі з хлопчиками призовного віку, Таїланд – це відмазка Світ почне змінюватися: астрологи розкрили три знаки Зодіаку, які у лютому пізнають усю силу щастя Любитель молоденьких студенточок Михайло Поплавський вирішив повчити життю українців Син Софії Ротару Руслан Євдокименко не зміг стримати гіркоти від втрати: "Дякую тобі за все"
Показати ще

Далі, за його словами, почалися показові кроки, зокрема з поверненням посольств.

«Чому це для нас важливо? Це не лише взірець зміни став, для нас це ще й система захисту. Ми з вами у Києві. Київ знаходиться під загрозою. Ми знаходимося під можливістю, на жаль, і ядерного удару. Наявність посольств – це додатковий живий щит, який дає західний світ. І це не менш важливо, аніж зброя», - резюмував Олесь Доній.

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що політтехнолог Сергій Гайдай розповів, за що слід поважати президента України Володимира Зеленського.