Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич), пояснюючи значення молитви «Отче наш».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«За зауваженням святих отців, прохання «Хліб наш насущний подай нам сьогодні» наче розділяє молитву Господню на 2 частини: якщо в першій частині, що включає в себе перші 3 прохання, ми молимося за Небесне, про Боже, то в другій частині, що складається з 4 прохань, просимо про земне, про наше, людське. І тим самим показуємо, що людина має на перше місце ставити духовні цінності і лише потім дбати про матеріальне», - нагадав митрополит Антоній.
Владика пояснив, що у поняття «хліб насущний» є два значення: буквальне та алегоричне, земне та Небесне.
«Святитель Іоанн Златоуст стверджує: прохання про хліб насущний – це прохання про хліб повсякденний, тобто про все те, що необхідно для нашого життя в даний момент. А святитель Григорій Ніський додає: молячись Богу про хліб насущний, ми просимо Його тільки про найнеобхідніше», - пояснив керуючий справами УПЦ.
Митрополит Антоній звернув увагу, що багато святих отців розуміють під поняттям «насущний хліб» єдину їжу, яка потрібна для духовного життя і спасіння – Святу Євхаристію.
Владика наголосив, що у молитві «Отче наш» людина не просить про щось наперед, на завтра, а лише про те, що необхідно сьогодні.
«Священномученик Кіпріан Карфагенський каже: хто є істинним учнем Христа, той має просити тільки денного харчування і в молитві не простягати далі своїх бажань. При цьому священномученик пояснює, чому християнин не може просити собі благ на майбутнє: було б суперечливо, якби ми просили у Бога продовольства на довгий час і водночас молилися за скоре пришестя Христа», - підсумував митрополит Антоній.