Про це він розповів під час першого дня всеукраїнського форуму лідерів громадської думки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Я думаю, що будь-який час випробувань – це й час можливостей. І війна нам це показала. Із нації, яка страждала впродовж багатьох років, ми перетворилися на націю сильних, і нашою відвагою тепер захоплюються у всьому цивілізованому світі. Для нас це час можливостей з точки зору повернути своє. Мається на увазі, і наших героїв, і культурних діячів, і чітко відрізняти те, що належить до нашої культурної спадщини, і яким чином ми будемо її просувати, насамперед, всередині. Щоб наш контент не був таким, як впродовж 30 років, - різним на сході, півдні і заході, а був єдиним для всієї країни, що притаманно багатьом національним державам в Європі», - заявив Олександр Ткаченко.
За словами міністра, війна відкрила для нас можливість «експортувати» нашу культуру за кордон. Протягом війни Україна вже провела понад 50 різних культурних акцій у Європі. Але, як зазначив Олександр Ткаченко, цього ще замало. Нам потрібно розвивати співпрацю з провідними західними інституціями, наприклад, як це роблять зараз українські музиканти з «Метрополітен-опера», які подорожують світом разом із Варшавською оперою.
«Треба так само заявляти про себе вголос в подальшому, у тому числі не тільки з приводу експорту, а й навпаки, імпорту, створення своєрідних культурних хабів всередині України. Це також мають бути колаборації з провідними західними фахівцями у сфері культури й мистецтва. Створення таких хабів у країнах, які брали собі культуру за справжню зброю формування своєї ідентичності, дозволяло перетворювати досі невідомі території на осередки культури», - зазначив міністр культури.
Олександр Ткаченко наголосив, що не можна під час війни забувати про культурний фронт, необхідно вкладати в культуру навіть зараз, захищаючи українських митців й артистів.