Про це він розповів під час першого дня всеукраїнського форуму лідерів громадської думки.

«Дійсно, ця фаза війни показала, що наша система вищої освіти знаходиться на порозі колосальних змін, при чому ці зміни будуть як еволюційними, природніми, так і такими, на які держава буде вимушена піти. Мережі освіти в Україні дуже широка, а в держави елементарно немає на сьогодні коштів на утримання всієї цієї колосальної мережі», - повідомив Микола Трофименко.

За словами доцента, українські університети мають готувати громадян України з критичними мисленням, зі знанням мови, з умінням думати й висловлювати свою думку, і саме це має стати фундаментом усіх вищих навчальних закладів сьогодні. Микола Трофименко наголосив, що система освіти на сьогоднішній день знаходиться перед двома надзвичайно потужними викликами, які мають рівень національної безпеки.

«У першу чергу, ми ведемо сьогодні боротьбу за серця й уми нашої молоді, наших викладачів, які, з одного боку, були депортовані на територію росії насильно, чи ті, які залишилися через різні обставини на окупованих територіях… Держава, на мій погляд, не зовсім погано це організувала цього року з урахуванням ресурсу, який ми маємо. Ми надаємо бюджетні місця всім студентам, всім абітурієнтам, які вступають в заклади вищої освіти України з тимчасово окупованих територій та з особливо небезпечних територій», - повідомив Микола Трофименко.

Ще один виклик, з яким зіткнулася система освіти України, - це стипендіальні програми різних університетів світу. Вони наче мали допомогти нам, але, насправді, це фактор «викачки мізків» з України. Університети можуть подолати цю проблему завдяки оновленню й діджиталізації, створенню нових освітніх програм і можливостей для студентів в Україні.

Популярні новини зараз
Військкомат ловить, як злочинців: українці вимагають заборонити видавати повістки на вулиці, у ТРЦ та магазинах СБУ під час обшуків знайшли у голови ДПС Києва $150 тисяч, 3 квартири та машини: мріяла про соболину шубу та Мальдіви Дружина "котлети" Тищенко підігріла скандал із Таїландом гарячими фото: вважає, що вийде перетворити на жарт Донька "міністра війни" Шойгу показала, за що помирають мобіки: шикарні тусовки та відпочинок у Дубаї
Показати ще

Як писав раніше Знай.ua, з початку війни для розрахунку збитків довкіллю, завданих окупантами, фахівці ДЕІ розробили 5 спеціальних методик.

Також Знай.ua повідомляв, що в США показали Китаю та росії, чому краще з ними не жартувати: ядерні сили готові до агресії.