Про це він розповів під час другого дня всеукраїнського форуму лідерів громадської думки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Як ми собі представляємо архітектуру влади? До війни ця спільнота експертів дуже часто використовувала такі терміни, які їм подобалися, що в Україні, як мінімум, треба змінити архітектуру влади, тому що всі розуміють, що вона неефективна, не працює, застаріла. Я думаю, що більшість українців представляє зараз таку архітектуру: піраміду, де вгорі знаходиться Банкова, центральна влада, далі йде державний апарат, а під державним апаратом десь місцеве самоврядування і там далі десь все населення», - повідомив Сергій Гайдай.
Політтехнолог зазначив, що цю піраміду треба перевернути. Як написано в Конституції України, влада – це народ, саме тому, як наголосив Сергій Гайдай, народ має бути вгорі піраміди влади. Далі по важливості йде можливість людей організувати своє місцеве самоврядування, і по ієрархії ця сходинка має бути другою по значенню після людини, народу.
«Третє, де знаходиться централізована держава, - це сервіс для створених громад, тому що не все громади можуть собі дозволити. Є деякі речі, які може собі дозволити тільки держава, - керувати армією під час війни, експлуатувати загальнодержавні ресурси, представляти державу на міжнародному рівні. Тобто все для людини робить місцеве самоврядування, і дещо робить центральна влада, обслуговуючи людину також через громади», - повідомив політтехнолог.
За словами Сергія Гайдая, децентралізація в Україні – це імітація, тому що навіть в дуже централізованих державах можна здійснити децентралізацію, надавши більше грошей «своїм васалам», але вони «васалами і залишаться». В Україна треба здійснити не тільки децентралізацію, необхідно створити хоча б слабеньке, але місцеве самоврядування з максимальними повноваженнями.