Про це він розповів на каналі «Павло Себастьянович».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Не може така системна, структурна, складна реформа, як земельна, регулюватися одним аркушем паперу. Я вважаю, що спочатку треба було відштовхуватися від написання спеціального Земельного кодексу, який мав регулювати всі основні правові відносини під час використання землі, продажу землі тощо. І найголовніше, потрібно було закладати конституційну домінанту з погляду того, чого ми таки хочемо досягти», - повідомив Олексій Кущ.
Економіст зазначив, що поляки, наприклад, розпочали свою земельну реформу саме зі змін до конституції. Це і була якась конституційна домінанта, яка задається як точка, від якої потім уже, як піраміда, будується вся законодавча основа, база у вигляді законів, нормативних законодавчих актів.
«Вони (поляки – Ред.) поставили цю домінанту, і фактично ми бачимо, що вони цієї мети досягли. Ми бачимо фактично, що у Польщі йде розвиток у бік так званої продуктової складності. Це, в принципі, європейський тренд – продуктова складність, немає зацикленості на монокультурах і дуже високий рівень додаткової вартості, який знімається з одного гектара землі», - заявив Олексій Кущ.
Як писав раніше Знай.ua, в Україні компенсують вартість комунальних послуг – хто може скористатися.