Про це він розповів у програмі «Азбука війни».

Як розповідає гість програми, у незалежній Україні було розроблено програму перекваліфікації льотчиків. І тут, зазначає він, можна говорити про подвійний підхід: у цьому брали участь кадри з НАТО, зокрема, американські, канадські, великобританські інструктори, які перебудовували наш рівень підготовки та систему управління, але це була й унікальна система.

«Ми також ділилися з нашими партнерами своїми напрацюваннями і дуже багато цих напрацювань наші партнери брали собі на озброєння. Зараз можна говорити про такий симбіоз, симбіотичну систему управління та систему протиповітряної оборони. Тобто наші повітряні сили, до яких входять літаки та протиповітряна оборона, симбіотично пов'язані із системами НАТО. Ми вже можемо говорити про інтегрований рівень системи», - пояснює Роман Світан.

На його думку, у цьому напрямі треба розвиватися і в галузі авіаційної промисловості: інтегруватися до західних структур. Як зазначає льотчик, тоді на українську продукцію буде попит і, найголовніше, відбуватиметься обмін технологіями із партнерами. Також гість програми розмірковує про те, чи Україна отримає американські F-16.

«Так, я навіть сподіваюся. Можливо, навіть цього року ми їх побачимо. Все залежатиме від тієї кон'юнктури, яка зараз буде у політичному та військовому керівництві партнерів. Поки що це питання обговорюється, але обговорюється у позитивний для нас бік. Тому я не здивуюсь, якщо ми завтра побачимо F-16 на полі бою», - констатує Роман Світан.

Популярні новини зараз
Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Катя Репяхова заявила, що не боїться розлучення з Віктором Павліком: "Коли він зустрічав своїх нових дружин..." Дженна Ортега отримала роль Венздей за 10 хвилин у Zoom, Тім Бертон був рішучим: "Посміхаєтеся і киваєте" Гороскоп на тиждень 5-11 грудня для всіх знаків Зодіаку: у Овнів фінансовий рай, Раки травмуються, а Козероги віддають борги
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Світан пояснив, чому наші літаки не можуть зайти до району Донецька.

Також Знай.ua писав про те, що Райан оцінив можливості російської армії у найближчі місяці.