Про це розповідали в розслідуванні Надії Бурдєй, проведеному для ГО «Центр протидії корупції» та програми «Схеми».

Олігарх Рінат Ахметов – найбагатша людина в Україні. Він зміг побудувати тут успішний бізнес завдяки монополізації заводів і підприємств, зокрема поглинувши майже цілком коксохімічну й металургійну промисловість України. Як же така діяльність олігарха вплинула на життя звичайних українців?

Наразі місто Кам’янське в Дніпропетровській області – одне з міст України з найбільш забрудненим повітрям. Щодня люди дихають викидами із понаднормовим вмістом графіту, який дуже шкідливий для здоров’я. Ці хмари пилу й диму вкривають майже все місто, осідаючи на школи, будинки, магазини. Своїм здоров’ям люди змушені жертвувати заради діяльності одного з найбільших металургійних заводів України – Дніпровського металургійного комбінату.

Завод спеціалізується на виробництві чавуну, сталі й прокату, виробляючи тільки за місяць своєї роботи близько 220 тисяч тонн металу. Такими показниками можна було б пишатися, однак є одна суттєва проблема – завод взагалі не дотримується жодних вимог екологічної безпеки.

Щодня с металургійного заводу піднімаються хмари графітного рудого пилу, яким дихають люди. Навколо заводу є санітарна зона, де проживати суворо заборонено, адже це небезпечно для життя. Однак навіть попри таку загрозу там досі знаходяться житлові будинки, школи, магазини, там живуть люди, які дихають цією отрутою.

Популярні новини зараз
"Київстар" підвищує тарифи з 1 жовтня: хто з абонентів платитиме більше та за що "У п*дарів все добре": український військовий вивчив начинку російських FVP-дронів і зрозумів, чого не вистачає ЗСУ Українці скаржаться на двозонні лічильники: замість обіцяної економії – одні витрати Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку
Показати ще

Основні промислові потужності на території комбінату – величезні доменні печі, які й отруюють місцевих жителів шкідливими викидами. Ці виробничі потужності завод ще кілька років тому продав Дніпровському коксохімічному заводу. У чиїх же інтересах тоді працював комбінат і хто відповідальний за отруєння українців токсичним повітрям?

Дніпровський металургійний комбінат не здатний працювати без спеціального палива – коксу. В Україні діяло вісім коксохімічних заводів, п’ять із яких контролював олігарх Рінат Ахметов, який встановив монополію над цією галуззю в Україні. Ахметов у своїх руках сконцентрував понад 80% обсягів виробництва коксу.

Тобто українці змушені жертвувати своїм здоров’ям, здоров’ям своїх дітей заради діяльності монополіста Ахметова, який задля власного збагачення ігнорує всі вимоги щодо дотримання норм екологічної безпеки, отруюючи людей небезпечними викидами.

Як писав раніше Знай.ua, стало відомо, як український народ допоміг Рінату Ахметову збагатитися: «Всією країною скидаємося грошима».

Також Знай.ua повідомляв, що ситуація складна: українцям розповіли про реальний рівень безробіття.