Про це вона розповіла у програмі «Культ особистості».

Передусім гостя програми згадує корупційні скандали в Міноборони і відставку Резнікова, зрозуміло, що це спонукає американців вимагати звітності і контролю допомоги, яку вони надають Україні. Звідси, констатує вона, і з’явився цей wish list, але не треба забувати, що у США йде своя передвиборча гра, всі грають на питаннях України, йде активне зондування українського ґрунту. Хоч Україна і направляє правильні меседжі у США, додає експертка, але російська пропаганда теж це використовує і роздуває меседжі про корупцію, які провокують питання з боку американців.

«Я впевнена, що це загальний зріз соціальних настроїв, умовно певна така соціологічна підбірка, що українське питання наріжне, але тут питання допомоги. Зараз американці готові допомагати, але, якщо їм постійно насаджувати тезу, що Україна використовує кошти якось не так, то вони будуть вимагати перевірки. І тоді всі ці дії з боку Вашингтону до України зрозумілі американцям там, вони не надто подобаються нам тут», - пояснює Олександра Решмеділова.

Як вона зазначає, добре, що Верховна Рада проголосувала за відкриті декларації, бо це була дуже гучна тема, що не готові, не публічно, все закрито, не хочуть показувати. Щодо Наглядових рад, констатує експертка, то це не вперше, ми просто дещо відвикли від вимог МВФ, які роками транслювалися, але загалом риторика не змінилася і ми чітко розуміємо, звідки вітер дує.

«Я думаю, що вимог насправді буде багато і таким чином нас будуть змушувати до певних компромісів, до певних поступок, чим більше ми залежні. А ми все одно фінансово точно залежні, від постачать зброї ми точно залежні, від багатьох факторів ми залежні. Тому давайте розуміти, що залежність породжує певну звітність, більш лояльну позицію десь. Тому я не думаю, що тут треба дивуватися», - підсумовує Олександра Решмеділова.

Популярні новини зараз
Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows Скільки українцям доведеться платити за світло взимку: озвучено ціну 1 кВт Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Гльоза повідомив, що для отримання допомоги від США Україна має виконати низку їхніх умов.

Також Знай.ua писав про те, що Тизенгаузен розповів про угоду росії з Іраном.