Про це він розповів у програмі «Різні люди».

«Щодо можливості воєнним шляхом раніше (ред. – зайти ЗСУ у Придністров’я), то треба розуміти, що складність в російсько-українській війні – це те, що ми вимушені грати на декількох дошках одночасно. По-перше, ми граємо за хороших хлопців, а росія за поганих, відповідно, ми зв'язані по руках всіма правилами гри за хороших хлопців і всі мінуси цього маємо, а росія користується всіма плюсами абсолютно розв'язаних рук через те, що вона грає за покидьків», - пояснює Олег Саакян.

Тобто, констатує він, ми дотримуємося Женевських конвенцій, міжнародного права, і взагалі Україна є гарантом дипломатичного рішення придністровського конфлікту. Якщо ж кремль все ж таки законодавчо приєднає до себе Придністров’я, зазначає експерт, то тоді ЗСУ можуть туди зайти, адже це буде територія росії.

Щодо самої росії, пояснює гість програми, то її вигода від приєднання Придністроя полягає у тому, що це буде електоральний імпульс для тих громадян, які займають проімперську позицію, мовляв, путін збирає їхні історичні землі. З іншого боку, зазначає він, через цей крок кремль втратить Молдову, проросійські настрої, які там зараз перемагають, стануть маргінальними.

«Але є ризики того, що Україна може легально заходити на ці території і здійснювати воєнну операцію, якщо Молдова погоджується на це або ми звертаємось до Молдови і скажемо навести в себе порядок, вигнати їх звідти або те, що це створює для нас загрозу і ми це зробимо самі, тому що це російські війська, які окупували вас. Тобто тут вже з'являється простір гри», - підсумовує Олег Саакян.

Популярні новини зараз
Надбавку дадуть після звернення до ПФУ: хто з пенсіонерів може стати багатшим на 900 грн Майже 200 гривень за куб: з 1 травня українцям почнуть подавати "золоту" воду Ви переплачуєте космічні суми: українцям розповіли про фатальні помилки лічильників Вистачить на газ, світло та воду: українцям дадуть грошей на оплату комуналки
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Шейтельман розповів, що буде після приєднання Придністров'я до рф.

Також Знай.ua писав про те, що Мусієнко розповів, як давно українські спецслужби співпрацюють із західними.