Про це вона розповіла на каналі «UKRAINE THE BEST».

На думку гості програми, в Україні якийсь такий ґрунт, така земля, яка весь цей час народжувала справжніх геніїв, а ми і світ про це не знали. Зокрема, зазначає вона, ті ж бойчукісти, це «Розстріляне Відродження», воно відроджувало не просто авангард, воно відроджувало саму ідентичність цих людей, які народжувалися на цій землі.

«Знати цю історію, поважати її – це наше завдання з вами, і з культурологами, з мистецтвознавцями, щоби ми донесли до людей, що ж є таке Україна, що тут було, є і буде високе мистецтво, і ця земля народжує геніїв. Але, на жаль, раніше всіх геніїв забирала росія, а потім радянська влада, Радянський Союз, і писали кругом, що це російські митці», - пояснює Стелла Беньямінова.

За словами колекціонерки, Олександр Архипенко, Іван Падалка, Василь Седляр, Оксана Павленко, Марія Синякова, Олександр Хвостенко-Хвостов, Олександр Богомазов, Василь Єрмилов – це для неї український золотий фонд, який ми повинні зберігати, досліджувати і показувати. І в цьому контексті, додає вона, дуже важливо, що у Києві з'явиться цей Музей авангарду.

Популярні новини зараз
Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Вода дорожчає вже з серпня: скільки доведеться платити Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Веселовська розповіла про українські театральні пошуки: корифеї проти авангарду.

Також Знай.ua писав про те, що Загайкевич розповіла, чому фільм «Довбуш» так вистрілив.