Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець поспілкувався з Послом Німеччини в Україні Мартіном Єґером та керівниками інвестиційних компаній, які мають понад 45 років досвіду у сфері управління відходами та брали участь у розбудові сміттєобробної інфраструктури Австрії, Туреччини, Німеччини, Чехії, Угорщини, Словаччини та Єгипту.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами Руслана Стрільця, досвід Австрії вважається одним з найуспішніших в ЄС у сфері управління відходами та говорить про те, що сміттєобробна інфраструктура може бути екологічно дружньою.
«Почув від них реальну готовність інвестувати у розвиток сміттєобробної інфраструктури на Івано-Франківщині. Кластер складатиметься із 5 заводів, які сукупно перероблятимуть понад 470 тис. тонн відходів на рік. Вартість проєкту – понад 155 млн євро. Тут є реальна готовність та зацікавленість громад, тому проєкт активно рухається. Важливо, що інвестори приходять вже з розумінням як це має працювати у тій чи іншій області та пропонують конкретні рішення. Це означає, що команда Міндовкілля за останні півтора роки провела колосальну роботу з підготовки регіонів до реформи та залучення інвестицій у розвиток сміттєобробної інфраструктури», – зазначив Руслан Стрілець.
Очільник Міндовкілля закликав й усі інші області також долучатися до розвитку системи управління відходами в Україні. «Впевнений, що Івано-Франківщина, Полтавщина, Одещина, Київщина та Закарпаття стануть гарними прикладами для інших регіонів і вони також підуть цим шляхом. Україна, нарешті, отримає більш ніж 200 нових сучасних заводів європейського зразка. Дякую інвесторам за продуктивну зустріч і Послу Німеччини Мартіну Єгеру за постійну підтримку України», – зауважив Руслан Стрілець.