Представники центрального апарату Державної екологічної інспекції України взяли участь в підготовчому засіданні Координаційного центру з оцінки шкоди довкіллю. Засідання було організовано Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах фінансованого Урядом Швеції проєкту з оцінки шкоди довкіллю.

Координаційний центр стане постійно діючим консультативно-дорадчим органом Державної екологічної інспекції України для розгляду наукових рекомендацій та проведення фахових консультацій з питань оцінки шкоди довкіллю. Діяльність Координаційного центру фінансуватиметься коштом міжнародної технічної допомоги.

Відкриваючи засідання, заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна наголосила на важливості створення Координаційного центру.

“Війна в Україні не тільки стирає з карти цілі міста, а й негативно впливає на стан довкілля, отруює наші річки моря та загрожує залишити токсичну спадщину для майбутніх поколінь. Задачами Координаційного центру стануть, зокрема, надання підтримки Держекоінспекції у підготовці пропозицій щодо вдосконалення законодавства, формуванні реєстру екологічних збитків, а також проведенні тренінгів із залученням міжнародних та національних експертів”, - додала Олена Криворучкіна.

“Цей проєкт значно посилить співпрацю між Державною екологічною інспекцією України та міжнародними партнерами, сприятиме вдосконаленню та покращенню роботи Держекоінспекції з оцінки шкоди довкіллю”, – наголосив перший заступник Голови Держекоінспекції Дмитро Заруба.

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

У рамках засідання Координаційного центру також відбулася зустріч робочої групи з забезпечення гендерної рівності. Учасники узгодили подальший план роботи задля сприяння впровадженню гендерної рівності та інклюзивності в усі аспекти діяльності Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Державної екологічної інспекції, забезпечуючи рівний доступ до можливостей, ресурсів і підтримки для всіх працівників, незалежно від статі.