Про це вона розповіла у програмі «Першоджерело».

«Наразі мої картини допомагають Збройним силам України, вони за 3 роки принесли 11 млн грн, хлопці дуже за це вдячні. Я їздила на передову малювати. І я зараз прошусь знову на передову, але поки не хочуть мене брати. Я хочу туди у бік рашки поїхати, а рік тому була під Куп’янськом, майже на нулі. На нуль мене не пустили, але дуже-дуже близько», - зазначає Ірина Третьяк.

За словами художниці, вона хотіла відчути, що таке війна, на собі, аби все це зрозуміти. Як вона розповідає, це якраз тоді, коли був снарядний голод, наші бійці не мали чим відповідати, багато позицій здавали, вони тоді їхали до Куп’янська через Чугуїв, і на другий ранок по них прилетів ФАБ, взагалі кожні 5 хвилин прилітали ФАБи і КАБи, хоча адреналін притуплює страх.

«Мені хочеться завжди показати, донести людям це. Багато людей, на жаль, не розуміють, що таке війна і що зараз відбувається. Ну, об'єктивно. Якщо взяти Західну Україну, ну, багато людей не розуміють, що таке війна», - підкреслює Ірина Третьяк.

А на війні, констатує вона, далеко не рай на землі, бійці у бліндажах, дуже сильний мороз, нема як вмитися навіть, ти спиш одягнений, в окопах можна просидіти декілька днів, буває, навіть і ворушитися не можна. Тому, стверджує гостя програми, вона хотіла підтримати хлопців, багато з них воюють ще з 2014 року, інші – з початку повномасштабного вторгнення 2022 року, вона просила, щоб їй показали, наприклад, як міни ставити, і навіть вдалося постріляти з трофейного автомата.

Популярні новини зараз
Обвинувачуваний у держзраді Порошенко руками дружини намагається врятувати свої фірми та елітну нерухомість, - ЗМІ Додатково 114 гривень: пенсіонерів розсмішили "щедрим" підвищенням Lifecell, Vodafone чи Київстар: найдешевші тарифи у мобільних операторів Дві платіжки, два рахунки: як українці неправильно платять "Нафтогазу" та втрачають гроші
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Кривда про місію Музею авангарду в Україні: «Проєкці минулого формують візії майбутнього».

Також Знай.ua писав про те, що Войтенко розповів про зйомку фільму «Довбуш»: гуцульське вбрання, перфекціонізм і гроші.