Частина українців може повернутись додому, якщо за це платитимуть. Але чи залишаться вони надовго?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДеякі європейські країни розглядають виплати українцям, які добровільно повернуться з еміграції. У США, наприклад, за повернення додому пропонують 1 000 доларів, аби уникнути депортацій.
Подібні ініціативи можуть з’явитися й у країнах ЄС, але це не гарантує, що українці залишаться в Україні. Люди можуть повернутися лише заради грошей, а потім знову виїхати - туди, де умови життя кращі.
Голова Офісу міграційної політики Василь Воскобойник пояснив, що багато українців орієнтуються не на географію, а на гідний рівень життя. В ЄС вже діє система моніторингу біженців, і можливо, ті, хто отримали допомогу в одній країні, не зможуть податись у іншу.
Україна дуже потребує своїх людей, але, за словами Воскобойника, реальні умови життя вдома - складні. Наприклад, педагог після вишу отримує 8 000 гривень, а середня оренда житла коштує 17 000 гривень. Тобто молоді українці часто фізично не можуть себе утримувати.
Наразі в ЄС тривають обговорення щодо майбутнього тимчасового захисту. Приміром, Чехія прийняла найбільше українців на душу населення, з яких 160 000 вже працевлаштовані. І хоч Європа очікує, що біженці інтегруються й працюватимуть, підтримка вічно тривати не може.
Росія ж, яка почала війну ще у 2014, знищила шанс України швидко відновитись після розпаду СРСР. Тож усі сили країни нині йдуть на виживання та опір агресору.
Раніше ми повідомляли, українцям затягнуть паски: Швеція скорочує допомогу – про що доведеться забути.
Без житла та транспорту: українцям скасовують допомогу в Естонії - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, Польща закручує гайки: українські біженці залишаться без виплат.