22 травня справу розглянуть в апеляційному суді. Політолог Юрій Богданов коментує ситуацію, що може стати загрозою для інвестиційного клімату України.

Український бізнес регулярно заявляє про необхідність захисту, прозорих правил гри й чесної конкуренції. Але водночас не гребує використовувати ті ж самі інструменти, проти яких нібито виступає. На цьому наголошує політолог Юрій Богданов, коментуючи ситуацію з судовим оскарженням дозволу АМКУ на купівлю цементних заводів ірландською компанією CRH.

«Коли хтось страждає від зловживань недосконалою системою правосуддя чи правоохоронних органів, ми всі обурюємося. Але коли ті самі методи використовуються проти конкурентів, навіть якщо це шкодить країні, — це чомусь вважається прийнятним», — зазначає Богданов.

У рамках дозволу на купівлю цементних заводів CRH зобов’язалась дотримуватись низки умов: створити нову юрособу, не зменшувати виробництво, дотримуватись ринкових цін, не об’єднувати операційні дані з іншими активами, передати частку бізнесу незалежному інвестору.

Однак навіть цього виявилось недостатньо. «Ковальська», яка, за інформацією The Page, могла бути зацікавлена в активах сама, вирішила атакувати угоду у суді. І виграла в першій інстанції. Апеляція відбудеться 22 травня.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати Податки на карткові перекази: з якої суми доведеться віддати майже чверть Пенсія за радянський стаж: українцям рахуватимуть по-новому - хто втратить гроші Ухилянтам готують посилені санкції від ТЦК
Показати ще

«Цікаво, якби таким методом завтра блокували роботу самої «Ковальської» або це б зробив умовний ДБР, скільки постів про прес на український бізнес ми прочитали? Безліч», — іронізує Богданов.

На його думку, проблема не в самих позовах, а в принципі. Бізнес, який одночасно вимагає правового захисту і зловживає правом, підриває довіру не лише до себе, а й до ринку загалом. Особливо в часи, коли країна намагається залучити зовнішній капітал, бореться за інвесторів і будує нову модель економіки — менш залежну від політики й більше орієнтовану на відкриту конкуренцію.

«Інтереси спільноти, інтереси бізнесу в цілому мають бути вищими за персональну можливість порєшать. Тільки тоді, власне, і сам український бізнес не буде постійно потребувати захисту від таких саме зазіхань, які інколи влаштовує іноземним чи місцевим конкурентам», — резюмує політолог.