В умовах російської окупації для України добровільно купувати електроенергію з російської енергосистеми транзитом через Білорусь – це те ж саме, що купувати її в відразу анексованому Криму.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Купуєш ти в Росії, Білорусі, в Ростові, в Криму, де завгодно, ти купуєш одну і ту ж електроенергію, яка в Єдиній енергосистемі Росії і Білорусі. Це насправді дуже погано", - повідомив Сазонов.
Він також додав, що така співпраця з Росією в умовах війни має величезні політичні та економічні ризики.
"Росія вкладається в такі речі, може в збиток собі продавати електроенергію. Присадити нас на цю голку, потім в якийсь момент відключати-це набагато страшніше, ніж газ. Ми від електрики зараз залежимо повністю. Тому енергетична незалежність - на рівні військової. Це ключове питання безпеки", - підсумував Сазонов.
Нагадаємо, з 3 січня поставки білоруської атомної електроенергії в Україну почали з три компанії, найбільша серед яких «Дніпросталь-Енерго» Віктора Пінчука.
Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі здійснювався з жовтня 2019 по березень 2020 р.тоді в загальному обсязі було поставлено понад 1 млрд кВт годин. Тоді тільки прямі збитки української енергосистеми від імпорту, за оцінками експертів, склали від 3 до 5 млрд грн.
Імпорт також спровокував Найбільшу за всю історію країни кризу на енергоринку і рекордні збитки державних енергетичних компаній.