Наші читачі чудово пам'ятають, що починаючи з суботи, 16 січня, в Україні набула чинності стаття 30 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Згідно з цією статтею всі українські заклади зі сфери послуг в обов'язковому порядку переходять на обслуговування виключно українською мовою.

У Мережі вже з'явилася реакція від підприємця, який схвалює дані нововведення і радить своїм працівникам вчинити так само.

Про це стало відомо завдяки публікації українського підприємця Олексія Давиденка в мережі Facebook.

Публікація Олексія Давиденка, скріншот: Facebook
Публікація Олексія Давиденка, скріншот: Facebook

"Наша корпоративна сім'я зшита з абсолютно різних куточків нашої країни по обидва боки Дніпра. Ми всі різні за віком, за статтю, за вірою, за уподобаннями. У нас з вами можуть бути різні політичні і різні життєві погляди. Але Україна у нас одна і державна мова у нас одна - українська. Саме тому. Ми повністю підтримуємо цей закон і просимо всіх вас, в незалежності від місця проживання, під час роботи в наших магазинах, спілкуватися з відвідувачами виключно єдиною державною мовою - українською. Відразу хочу чітко сказати. Якщо не спілкуватися українською в магазині з відвідувачами - це ваша принципова позиція, прошу не затягувати і написати "за власним бажанням"", - пише підприємець.

Популярні новини зараз

Модельєр Андре Тан назвав справжніх "убивць стилю" для жіночих ніжок: "Вони вкорочують вам…"

"Холостяк" Міша Заливако "злив" ідеальну Анну Богдан, ходить вдома в чому попало -"У масках, з рушником на голові"

Футболіст Олег Данченко вперше прокоментував смерть дружини: не може змиритися з втратою

"Холостячка" Злата Огнєвіч практично зняла труси і засвітила "равлика", Задворний може кусати лікті

Показати ще

Кафе, фото pxhere
Кафе, фото pxhere

Варто також нагадати нашим читачам, що нещодавно уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що мовні зміни стосуються усіх представників сфери послуг: "Український споживач нарешті отримає право на обслуговування державною мовою за замовчуванням – в супермаркеті або в інтернет-магазині, в кафе чи ресторані, в банку або в аптеці, на АЗС чи на вокзалі, в спортзалі або бібліотеці і т. п. Винятків небагато: тільки на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою".

Раніше повідомляли, киянам закрили доступ до Kyiv Smart City: "Картку можна викинути?".

Як повідомляв Знай.uа, Закон про мову в дії: киянці відмовили в обслуговуванні українською і "вишукано" нахамили.

Знай.uа писав, Закон про мову набирає чинності вже сьогодні: як він працює і які штрафи.