Владі України треба змінити підхід в реалізації Нацплану щодо скорочення викидів на енергетичних підприємствах, які працюють на вугіллі, щоб всі заплановані заходи були реалізовані та здійснювалися ефективно.

Про це заявив міністр-радник Представництва ЄС в Україні Торстен Воллерт.

«Ми мусимо не забувати, якою є мета Національного плану зі скорочення викидів — це здоров’я людей, але також і модернізація енергетичної системи України. І план мусить втілюватися відповідно до цих двох цілей», - сказав Воллерт.

За його словами, в Україні є застарілі та неефективні енергоблоки вугільних ТЕС і потрібно правильно підходити до модернізації лише найбільш ефективних.

«Потрібен потужний рух у бік модернізації. І, звісно ж, немає особливого сенсу ставити фільтри на застарілих ТЕС. Значно краще мати нові, інвестувати в нові, ефективніші та гнучкіші, бо змінилися й потреби системи енергетики», - сказав європейський експерт.

Популярні новини зараз

У Києві воскресили "Москвич" з 90-х: таких було всього 700 на весь світ

Українці мають право на безкоштовну комп'ютерну томографію: у МОЗ розповіли як це зробити

Марина Боржемська показала дорослих дітей від колишнього В'ячеслава Узєлкова: "Копія тато"

Невакцинованих українців чекатимуть поліцейські на ринках і в маршрутках

Показати ще

Як повідомлялося, 19 січня на слуханнях в Комітеті ВР з питань екологічної політики та природокористування представники одноголосно дійшли до висновку, що НПСВ, який вже з 1 січня цього року передбачає виведення енергоблоків ТЕС в ремонт для встановлення очисного обладнання, в поточних умовах не є реалістичним для виконання, і тому влада має об’єднатися в пошуку та розробці механізму фінансування Нацплану для його ефективної реалізації.

На думку президента Українського Національного комітету CIGRE Олександра Світеліка, Україні загрожує втрата енергетичної безпеки через примусове виведення в тривалі ремонти енергоблоків теплоелектростанцій, якщо не зрушити терміни реалізації НПСВ, впровадження якого очікується з 2021 року.

За інформацією НЕК "Укренерго", без зміни умов та термінів реалізації НПСВ в Україні можливий початок віялових відключень, оскільки для виконання цього Плану необхідно вивести з експлуатації занадто багато блоків ТЕС та ТЕЦ.

Експерт із питань енергетики Сергій Чех вважає, що Україна повинна актуалізувати Національний план зі скорочення викидів, який почав діяти з 2021 року, оскільки виконання його вимог може призвести до втрати найефективніших блоків ТЕС і ТЕЦ через відсутність фінансування на екологічні ремонти.

В свою чергу бізнес закликає владу України пришвидшити процес розробки механізмів реалізації НПСВ на ТЕС та ТЕЦ України, щоб держава змогла виконати свої екологічні зобов’язання.

Довідка. Національний план скорочення викидів затверджено 2017 року, він, зокрема, визначає наміри України як члена Енергетичного Співтовариства істотно скоротити викиди діоксиду сірки, оксидів азоту і пилу від ТЕС і ТЕЦ України, потужність яких становить 50 МВт і більше.

Після ухвалення НПСВ майже нічого не було зроблено, щоб модернізація почала відбуватися із 2021 року.