Економіст Юрій Атаманюк в своєму блозі розповів, що ЄС виступило проти прийняття закону про локалізацію в Україні, попри те, що їхня внутрішня політика якраз-таки спрямована на підтримку національних виробників. Це, за його словами, є логічною реакцією заходу на українську внутрішню політику уряду, яка, на його думку, не призведе до економічної і фінансової незалежності.

«Ми пам'ятаємо ще одного діяча ЄС - це Жозеп Боррель, який позволив собі сказати такі слова нашому президенту, що Європа - це не банкомат. Ви знаєте, по-перше безкоштовний сир буває тільки в мишоловці, і та допомога, про яку говорять деякі представники ЄС... насправді, допомогою вони називають кредити, які ми виплачуємо з відсотками», - говорить економіст

Він пояснює, що європейські політики діють як патріоти і професіонали своїх країн, які відстоюють інтереси в першу чергу своїх громадян. Вони використовують всі політичні і економічні важелі впливу для просування своєї політики, тому для нас важлива саме реакція на це українського уряду.

«Яка вибудовується картина, якщо ми не є суб'єктами? Дуже просто: українські мігранти на їхніх заводах виробляють продукцію, яку наші державні підприємства купують за бюджетні гроші, за гроші держпідприємств. Ті компанії отримують прибуток, високі зарплати своїм людям, а частину прибутку повертають нам у вигляді кредитів під відсотки. З точки зору Польщі, Німеччини, Франції, США, Японії - це грамотна політика. Ну а де ж інтереси українців і хто ж їх відстоює?», - пояснює Атаманюк.

Популярні новини зараз
"Холостяка" Алекса Топольського запитали про інтим перед 7 випуском: "Не шкодуй" Остання дзеркальна дата перед Новим роком: як правильно провести 12 грудня, щоб збулися бажання Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

Він також зазначив, що будь-яка незалежність країни починається з економічної незалежності, яка в свою чергу починається з індустріалізації. Тому будь-яка провідна держава думає про те, щоб завантажити свої підприємства, побудувати нові і робити глибинну переробку своєї сировини і експортувати готову продукцію.

«Ми ж ідемо навпаки - ми йдемо на сьогоднішній день по шляху деіндустріалізації. Ми все менше і менше експортуємо готової продукції і браво рапортуємо, що ми лідери в світі з експорту кукурудзи, експорту пшениці і так далі. Але це шлях країни, населення яких називають папуасами, а не населення якої пишається Сікорським, Корольовим і Патоном», - резюмує Атаманюк.

Раніше Атаманюк розповів про наслідки боргової політики уряду для українців.

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що металурги виступають за продовження мита на експорт брухту.