Заяви Юрія Вітренка, який претендує на пост міністра енергетики, які він зробив під час візиту на Східний гірничо-збагачувальний комбінат, свідчать про його абсолютну незацікавленість у тому, щоб в Україні розвивалося хоч якесь виробництво. Про це, аналізуючи позицію Вітренка, розповів у своєму блозі політолог Тарас Загородній.

«Пан Вітренко, коли відвідував «Східний ГОК», повідомив нам усім на місці дуже цікаві новини. Працівникам він заявив, що ви збиткові, нема сенсу вас тримати. Більше того, сказав, що треба затопити уранові шахти, а робітникам порадив поїхати в Польщу і там працевлаштуватися, мовляв, там кращі умови праці, надсилайте гроші звідти і це буде корисніше для країни», - прокоментував політолог.

За його словами, Вітренко акцентував увагу на так званій порівняльній перевазі країн. За цією теорією, приміром, Китай мав би займатися тільки вирощуванням рису. А Україні нібито треба сільським господарством займатися.

«Неоліберали і спекулянти, яких у нас називають інвест-банкірами, ніколи не займалися виробництвом. Їхнє завдання – по-швидкому щось заробити. Горизонт планування – приблизно на квартал, якщо за цей час щось не виходить, вони це вбивають. Спекулянти заробляють завжди. Умовно кажучи, мислення пана Вітренка – краще спиляти все на брухт, продати його а шахти затопити. Але він не згадує, що шахти, навіть якщо затопити, їх все одно треба утримувати, це величезні гроші, бо це радіоактивна речовина. Але це високотехнологічне виробництво, яке дає довгострокові перспективи, хороші запаси для побудови замкнутого ядерного циклу, а це енергетична безпека країни», - сказав Тарас Загородній.

Популярні новини зараз

Розлучену Аліну Гросу помітили в компанії 71-річного "байкера": "Знаю його 21 рік"

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Мама Дана Балана зізналася, що поборола підлу хворобу: "Після двох важких місяців"

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

Показати ще

Відтак, за словами політолога, так звана реформаторська метушня свідчить про те, що ніхто нічим не збирається займатися, навпаки, хочуть розпиляти залишки радянської ще промисловості.

Нещодавно Знай.ua повідомив, що Тарас Загородній розповів про третій захід Вітренка.

Також він пояснив, чому форуми "Україна 30" не спрацюють.