В ефірі програми «Романенко. Бесіди» Володимир Бандура, глава Innolytics Group розповів про відсоток інноваційних компаній на українському ринку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Основна маса цих розробок, про які ми говоримо, вони зроблені в більшості випадків на замовлення для іноземних компаній. Тобто, умовно кажучи, Samsung тут створив у нас R&D центр, у них більше 500 інженерів, вони роблять буквально сотні запатентованих рішень на захід», - розповідає експерт.
При цьому він зазначає, що це рішення, які з самого початку належать цим компаніям, тому що R&D центр є їх структурним підрозділом. Бандура зазначає, що є також партнерські компанії.
«Вони відносно самостійні, але у них є довгострокові договори, і вони розробляють на замовлення західних компаній певні речі, які вони можуть зробити. Їм ставлять завдання - вони їх роблять», - пояснює аналітик.
Він також зазначає, що може бути і таке, що людина зробила хорошу розробку, запатентувала її і нею зацікавилася велика компанія і купила цю розробку. Але таких випадків меншість.
«Я б не сказав, що це (інноваційні компанії в Україні, - ред.) якась самостійна одиниця, вона не становить відсоток чогось, вона існує сама по собі. Я думаю, все-таки в масі ось IT-компаній, які просто аутсорс роблять, не розробляючи інноваційні продукти, за оцінками, напевно, відсотків 10% вони б потягнули», - каже Бандура.
При цьому він зазначає, що на основі цих технологій західні підприємці, які розуміють, як це капіталізувати, можуть створювати мільярдні вартості, тому що знають, як перетворити це в бізнес і збільшити прибуток.
Нагадаємо, Савінов заявив, що до 2060 року нам обіцяють когнітивні технології.
Раніше Знай.ua повідомляв, що Атаманюк заявив, що Україна рухається на шляху до феодального ладу.