У 2004 році тодішній президент Леонід Кучма міг балотуватися на новий термін, а на чолі президентської адміністрації міг залишитися Віктор Медведчук. Але чи були в цьому зацікавлені правлячі еліти?
Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро тодішню ситуацію розповідає в програмі «Культ особистості» історик і політолог Кость Бондаренко.
«Цього не хотіли ні« донецькі», ні« київські». Та й Медведчук потрапляв би під роздачу в разі перемоги і Януковича, і Ющенка. З Януковичем у нього було розбіжність характерів, а Ющенко бачив в ньому свого антипода. Жоден з них не залишив би Медведчука при владі. А ось при Кучмі він міг би зберегти свої позиції», - вважає гість програми.
За його словами, на той момент у Ющенка була сильніша «легенда», сформована навколо нього, але у Януковича була сильніша команда. Але кожен з них носив маску, невластиву йому. У Януковича була маска громили, який б'є всіх, хто йому не сподобався (хоча насправді він зовсім не такий). А ось Ющенко, досить авторитарний керівник, вдавав із себе благовидого миротворця.
Катерина Кухар втекла від шанувальників на "безлюдний" острів: "Розчинюся в Індійському океані..."
Лікар показав українцям, як заражається більшість людей: "Антитіла не назавжди"
У Харкові помер відомий бізнесмен і друг Кернеса
Тіна Кароль осоромилася просто на сцені: сукня злетіла з пишних грудей
«Майдан почався 31 жовтня 2003 року, коли Ющенко зі своєю командою прилетів до Донецька, де йому влаштували обструкцію. Донбас відмовився приймати його. Цей момент став точкою неповернення», - вважає Кость Бондаренко.
Раніше, як повідомляє Знай.ua, цей експерт оцінив ефективність Віктора Януковича на чолі уряду.
Також Бондаренко розповів про роль, яку грав Микола Азаров в Партії Регіонів.