Своїми думками щодо консорціуму підприємств і компаній на території СНД поділився Андрій Єрмолаєв, політолог, філософ і президент Центру соціальних досліджень «Софія», у програмі «Романенко. Бесіди».

Експерт зазначає, що питання консорціуму підприємств і компаній на території СНД торкається іншого важливого питання – чи приєднається Україна до євро-азіатських інтеграцій.

«Показник ефективності економічних союзів СНД “пробуксував”, які Україна ініціювала, але фактично туди не входила», - каже він. Як відомо, 1993 року президент України Леонід Кучма підписав програмну заяву, але з певних політичних та економічних причин рішення так і не ухвалили.

Ідея ЄврАзЕс, на думку Єрмолаєва, передбачала не просто нову, але й глибшу інтеграцію: мовляв, «різними глибинами» інтеграції розглядали і Митний союз, і в подальшому єдиний економічний простір. Важливою частиною процесу інтеграції мали стати нові регіональні промислові зв’язки, великі компанії міжнародного рівня, а провідна роль відводилась би монополістам.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 15 травня: день сюрпризів, конфліктів і неочікуваних перемог До 5000 гривень зарахують на картку: українці можуть отримати гроші на комуналку Тиха отрута в склянці води: Дмитро Заруба з Держекоінспекції пояснив, чому колодязна вода може бути смертельно небезпечною Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу
Показати ще

На думку Андрія Єрмолаєва, Україна в цьому проєкті інтеграції була би не лише ринком чи джерелом виробництва високотехнологічного рівня, але й стала би важливим учасником інфраструктури континенту. «Транспорт енергетичний, залізничний, авіасполучення – все це передбачалося як розвиток єдиної наддержавної інфраструктури, у якому приймали б участь держави, їхні активи та крупні компанії, які вже фактично функціонували на рівні негласних спільних бізнес-підприємств», - пояснює він.

Нагадаємо, Єрмолаєв пояснив, чому Україні небезпечно продовжувати вести політику пристосування.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що теперішня українська влада не займається інформаційною політикою.