У програмі «Суб’єктивно з Янікою Мерило» Ігор Смілянський пояснив своє рішення стати очільником «Укрпошти».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСмілянський розповідає, що він має три вищі освіти та гарний досвід роботи. Тим не менш, він не поспішає із поверненням до приватного бізнесу, хоч цей шанс у нього залишається. «Я завжди говорив, всім пояснював, що у мене є два варіанти: 1) я закінчу реформу «Укрпошти»; 2) мене звільнять, я більше часу проведу з родиною і зароблю більше грошей», - пояснює гість програми. За його словами, задовільними є два варіанти, а втрати – нульові.
Як відомо, «Укрпошта» останнім часом стала більш прибутковою установою, але прибуток, на його думку, – не самоціль. У його планах будівництво хорошої інфраструктури протягом перших п’яти років, а вже потім – заробіток на ній. «Тому що інфраструктура не може жити за короткі гроші», - пояснює гість програми. А відтак розвиток інфраструктури, зокрема будівництво центрів сортування та машин, передбачає довгострокові кредити.
Голова компанії висловив обурення з приводу того, що часто складність державних процедур не дозволяє провести необхідне вдосконалення відділення «Укрпошти», наприклад, зробити ремонт чи закупити техніку.
Він також звертає увагу на певну унікальність «Укрпошти»: держава не надає їй субсидій, як це відбувається в решті світу, це вона субсидує державу.
Інша проблема, з якою зіштовхнулася «Укрпошта», - це збитки. «Наприклад, ми зараз надаємо всі державні послуги, абсолютно всі, це половина нашої виручки – 55% – вони всі збиткові», - пояснює Смілянський. У той же час громадян це не цікавить: вони прийшли по посилку, яку хочуть отримати, не стоячи в довжелезній черзі. Смілянський також вказує на наявність приватних конкурентів, хоч їхня робота й має свою специфіку.
Нагадаємо, Смілянський розповів, якими сферами може пишатися Україна.
Раніше Знай.uа повідомляв про те, що зараз настала епоха великих імперіалістичних технологічних воєн.