Кабінет міністрів порушує безліч умов меморандуму, який був підписаний з інвесторами у відновлювану енергетику країни, що ставить під ризик збільшення виробництва екологічної енергії для держави.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це в ефірі каналу «Україна 24» заявив співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний.
Він нагадав, що через боргову кризу інвестори не отримують кошти за вироблену «зелену» енергію в країні і тому призупинили будівництво нових станцій.
«Інвестори у ВДЕ, це ті самі люди, які інвестують в торгівлю, в переробні підприємства. В принципі, коли уряд підписує якісь документи, меморандуми, бере на себе зобов’язання, а потім не виконує їх вперше, то дивишся на них з осторогою, вдругий раз – з недовірою, а в третій – з насмішкою», - сказав Тинний.
За його словами, сонячна енергетика в Україні домінувала в розвитку через простоту будови і сприятливий клімат, останні два роки стрімкий розвиток набула вітроенергетика, а сонячні проекти майже зупинені.
«Сонце і вітер – становлять хребет чистої енергетики і за ними майбутнє», - підкреслив Тинний.
Нагадаємо, за інформацією НБУ, на фоні кризи в галузі зеленої енергетики чистий відтік прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну за 2020 рік склав 868,2 млн доларів, тоді як у 2019 році чистий приплив склав 5,860 млрд доларів. Відтік ПІІ зафіксовано вперше з 2015 року.
Станом на 1 квітня підприємствам зеленої енергетики перераховано 4,6 млрд грн. Рівень розрахунків держави з виплати боргів 2020 року становить 20%. Заборгованість держпідприємства "Гарантований покупець" перед підприємствами відновлюваної енергетики складає 17,8 млрд грн.
Як повідомлялося, за результатами опитувань, які організувала експертна організація DiXi Group, понад 80% українців зацікавлені у зменшенні шкідливих викидів у довкілля та підтримують розвиток зеленої енергетики в Україні.
Європарламент стурбований невиконанням Кабміном Дениса Шмигаля зобов'язань щодо погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел енергії.
Представник Єврокомісії в Україні Торстен Велерт зазначає, що Кабмін повинен виплатити борги підприємствам відновлюваної енергетики, як того вимагає підписаний у 2020-му меморандум, а також максимально наблизити момент запуску "зелених" аукціонів в Україні для подальшого зниження вартості електроенергії з відновлюваних джерел.