Диверсифікація поставок газу так і не вийшла за межі дискусій на ток-шоу, але хто за це буде відповідати?

На це питання відповів Кость Бондаренко, політолог та історик, у програмі Руслана Бізяєва «Культ особистості».

Гість програми не перекладає відповідальність за відсутність диверсифікації поставок газу на когось одного. «Насправді це колективна відповідальність», - вважає він. Відповідальними є і українська влада, і Захід, і Росія. Зокрема, остання претензій не має, натомість західні політики цю тему піднімали неодноразово. Йшлося про обов’язковість проведення диверсифікації, про Третій енергопакет, про гарантування українських інтересів, але головне, що лише говорили. «Все це залишалося тільки словами», - підсумовує Бондаренко.

Щодо Європейського союзу, то політолог вважає його значною мірою спекулятивним у своїй природі. «Ми дуже багато уваги приділяємо міфам про принциповість, про принципи, на яких базується Європейський союз», - принагідно звертає він увагу. Та позиція Бондаренка полягає в заперечення цих принципів: вони спекулятивні, як і саме об’єднання. Він нагадує, що ЄС об’єднує між собою не політиків, а негоціантів.

Популярні новини зараз
На українських АЗС стрімко змінюються ціни на бензин: скільки коштуватиме літр 400 гривень за 20 хвилин: в Україні з'явилися умільці, які користуються "золотим часом" та безпорадністю людей Андрій Шевченко, легенда українського футболу, показав як в 44 роки виглядає його дружина - американська модель Легенда "Танців з зірками" Влад Яма засмутився після "бавовни" у Криму: "Мені чомусь..."
Показати ще

Нагадаємо, Бортник заявив, що ЄС сприймає Україну як збитки.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Європа хоче відстояти своє ексклюзивне право на врегулювання конфлікту на Донбасі.